Simyacının Esrarengiz Sihirli Kapısı - Son Dakika

Simyacının Esrarengiz Sihirli Kapısı

15.09.2014 16:32

1
Dünyada her geçen gün eski dönemlerden kalma bir yapının sırrı gün ışığına çıkıyor. Bu yapılardan biri de 1960'lı yıllarda inşa edilen Sihirli Kapı. Bu kapı bilinenin aksine farklı bir amaçla kullanılmış. İşte Sihirli Kapı'nın sırları...

2
Sihirli Kapı'nın bir diğer adı Simya Kapısı. Bu kapı 1968-1970 yılları arasında Magic Portal tarafından inşa edilmiştir.

3
Bu kalıntı tamamen dış mekanda bulunmakta ve doğusunda Roma yer almaktadır. Sihirli Kapı 17. yy'da yaşayan, metali altına dönüştürmeyi takıntı haline getiren Massimiliano Palombara'nın villasına giriş için yapılan bir anıttır.

4
Efsaneye göre zamanın simyacılarından biri Palombara'ya bir formül verir, ama Palombara onu okuyamaz. Ne yapacağını bilemez. Bir gün bu dili çözebilcek birinin, kapının önünden geçeceği umuduyla şifreyi kapının üzerine yazdırır.

5
Kapının üzerinde yer alan amblem üzerinde iki üçgen üst üste konumlanmıştır.Bu üçgenlerin üzerinde Palaombara'ya verilen kağıttaki simya formülü yazılıdır. Bu amblem daha sonra çözümlenmek üzere çıkacak olan kitabın da kapak sayfası olmuştur.

6
Ayrıca amblemin etrafında Tanrı ve insan, anne ve bakire, Tanrı ve bir yazıları yazılmıştır. Dairenin içine doğru ''Tanrının Ruhu'' anlamına gelen ''Ruach Elohim'' yazısı bulunmuştur.

7
Kapının üzerindeki şifreler çözülememiş fakat 7 işaret bulunmuştur. Metal ve elementleri içeren bu işaretler arasında bir ilişkilendirme yapılmıştır.

8
Merkür- Azot, Venüs-bronz, Mars-demir, Jüpiter-Kalay, Satürn Kurşun ve Vitrio (Simya terimi). Bir de İbranice soldan sağa yazılmış bir atasözü bulunmaktadır.

9
Kapının yanında konumlandırılan bu heykeller başka bir alanda bulunmuş ve Palaombara tarafından kapının yanına dikilmiştir.

10
Kısa ve şişman olan bu heykeleler Tanrısal gücü temsil etmektedir. Heykeller bir zamanlar bölgede bulunan Mısır Tapınağının koruyuculuğunu üstlenmiştir.

11
Massimilano Palaombara uzun yıllar bu kapının arkasında laboratuar çalışmaları yapmış fakat kapının dışındaki gizemi çözememiştir.

12
13

Son Dakika Simyacının Esrarengiz Sihirli Kapısı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement