Sinan Akçıl‘dan Samimi İtiraf - Son Dakika

Sinan Akçıl‘dan Samimi İtiraf

26.05.2014 14:20

1
Kenan Erçetingöz, "Yüz Yüze" programında bu kez Sinan Akçıl'ı ağırladı. Erçetingöz'ün sorularına samimi yanıtlar veren Akçıl, Ebru Şallı'yla ilişkisini de anlattı.

2
Kenan Erçetingöz: Ebru Şallı'ya yazdığın mektup, nasıl şarkı oldu? Sinan Akçıl: Çok fazla üstüme gelindiği dönemler oluyor. "Bu şarkıyı buna mı yazdı, bu şarkıda ne hissetti" gibi. Yine böyle, yakın arkadaş çevremden bile uzaklaştığım bir dönemdi ve beni alıp göklere çıkaran bir ilişki yaşadım. O ilişkide de "Seni Bir Tek" şarkısını yazdım ve Sevgililer Günü'nde okudum.

3
"Senin bana gülüşün, benim o an ölüşüm sözlere sığmaz. Bu da benim görüşüm, senin gibi birisi bir daha çıkmaz." Herkesin kendi hayat arkadaşına söyleyebileceği bir söz. "Seni bir tek, zamansız bir ölüm, bizde son bölüm bitmeden alır benden. Seni bir tek bu yollar anlatır, sen yeter ki geç benden. Başıma ne gelirse, hep yanımda oluşun sözlere sığmaz. Gece bile uyurken elime dokunuşun, anlatılmaz."

4
K.E: Senin gibi duyguları çok yüksek, şarkı besteleyip herkesin gönlüne inebilen biri nasıl bir aşk yaşıyor? Gerçek mi bu aşklar? Yoksa şarkı için böyle hayallerinde mi yaşıyorsun?

5
S.A: Benim hayatımdaki insana da şu anda soruyorlar, yakın çevresinden "Ne yapıyor bu çocuk, ne yiyor ne içiyor, neyle besleniyor da bu sözleri nasıl yazıyor?" diye. Onun verdiği cevap aslında biraz güldürecek sizi ama gerçek yani. Çünkü birkaç şarkıyı nasıl yazdığıma şahit oldu; laktozsuz süt ve bebe bisküvisi.

6
K.E: Bu ikisiyle şarkı yazıyorsun? S.A: Her zaman değil de son zamanlarda denk düşüyor yani. Yeni takıntım bu. Yakınımdaki insanlar da inanamıyor gerçekten.

7
K.E: Ebru Şallı'yla ilişkini neden sakladın? S.A: Çok özel yaradılışlı bir kadın olduğu için böyle bir karar aldık ve ikimiz de bu kararı uyguladık. Ne kadar gözlerden uzak tutarsan, o kadar özelin, o kadar kutsalın oluyor ilişki. Umarım bu şekilde de devam eder.

8
K.E: Yıpratılmasın diye mi böyle özen gösteriyorsun? Bir aşk yaşıyorsanız neden saklıyorsunuz? S.A: Saklamak değil de Kenan Abi benim yaratılışım da böyle. Nedense ben ortaokul yıllarından beri hep o gizemi bıraktım insanlar üstünde. O da bilerek yaptığım bir şey değil. O kalkanı hep korudum. Tabii ki insan hayatındaki kadına karşı da bu kalkanı korumalı ve ben bu konuda doğru davrandığımı düşünüyorum.

9
K.E: Yurtdışında çekilmiş özel bir fotoğrafınızı bulduk. Kaldırımda oturuyorsunuz. Burası İtalya mı? S.A: Evet, Floransa... Bunu çeken bir Türk, 50'li yaşlarında bir hanımefendiydi.

10
K.E: Tanıştınız mı? S.A: Evet, şöyle oldu; yanımıza geldi fotoğrafımızı çektikten sonra. "Ya benim içim elvermiyor, böyle bir fotoğraf çektim, çok güzel gözüküyor. Ben bunu size atayım, böyle bir anımız olsun. Ben bunu kullanmayayım, hatta yanınızda da sileyim" dedi ve yolladıktan sonra sildi.

11
K.E: "Yapmacık" şarkında "Söylediğim sözlerin hangisi yalan? Gölgendeki nokta noktaya sor utanmadan" diyorsun. S.A: Nokta noktaya derken; o anda o lafı bulamamışım, "nokta nokta" yapmışım. Herkes niye kötüye yoruyor?

12
K.E: İşte niye kötüye yoruluyor? S.A: Ben bu kelime oyunlarını kullanmayı severim şarkılarımda. Kelime oyunlarını ve magazin gündemini.

13
K.E: Gündeme gelmek önemli, değil mi? S.A: Gündeme gelmek için yapmam canım. Kendi gündemimi şarkılara koyarım, ondan sonra konuşulur yani. Ama o, bir gönderme değil. Kendi kararlarını kendi alamayan, kendi ayakları üstünde durmayan, bundan kaçan insanlara yazdığım bir laf o.

14
S.A: (Murat Boz'la) Bugünlerin hayallerini kuruyorduk, ulaştık çok şükür. O da çok iyi yerlere geldi. Arka arkaya dolaşıyorduk arabayla. İkimiz de babalarımızın arabalarını kaçırıyorduk, arka arkaya turluyorduk. K.E: Ne hayaller kuruyordunuz? O zamanlar Kenan Doğulu'lar vardı herhalde... S.A: E tabii Kenan, Tarkan vardı. Serdar (Ortaç), Mustafa (Sandal)...

15
K.E: Onlar gibi mi olmayı düşünüyordunuz? S.A: Onlar gibi olmak demeyeyim de, herkes şarkılarımızı duysun, insanların önüne çıkalım, kalabalıklar bizi sevsin, takdir etsin istiyorduk. "Olduk" demek yakışmaz, hatırı sayılır müzisyenler olmak için emek sarf eden, genç kuşağın iki ismiyiz.

16
İşte Sinan Akçıl'ın fotoğrafları...

17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

Son Dakika Sinan Akçıl‘dan Samimi İtiraf - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement