Sınav Stresinden Kel Kaldı - Son Dakika

Sınav Stresinden Kel Kaldı

04.08.2016 10:29

1
Üniversite sınavına hazırlanan 20 yaşındaki kız, stresten 2 ayda saçlarını kaybetti. Daily Mail'in haberine göre Katie-Anna Moore'un bir zamanlar gurur duyduğu, gür sarı saçları vardı. Ancak üniversitenin yaz sınavlarına hazırlandığı dönemde kelleşmeye başladı.

2
Her banyoya girdiğinde tutamlar halinde saçları dökülen Moore, 8 ayda saçlarının %70'ini kaybetti. İlk başta çok fazla düzleştirici kullandığı için normal bir saç dökülmesi olduğunu düşünerek kimseye bahsetmedi ancak 2 hafta içinde diğer insanlar da farketmeye başladı. Kıyafetleri saç telleriyle doluydu.

3
Sınavlardan sonra bir doktora görünen Moore'a alopesi areata, bir diğer adıyla saçkıran, teşhisi konuldu. Doktoru hastalığın çoğunlukla strese bağlı olduğunu ve kalan saçlarının da dökülebileceğini söyledi.

4
Birkaç tel saçıyla tepesindeki keli örtmeye çalışan yaşlı adamlar gibi göründüğünü söyleyen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi durumunu "Çok üzülüyordum, darmadağın olmuştum. Sürekli ağlıyordum. Arkadaşlarımla konuşmuyor, üniversitedekilere durumumdan bahsetmiyordum. Bir ay boyunca okula gitmedim, arkadaşlarımla konuşmadım." sözleriyle anlattı. Bunun bir kısır döngü olduğunu, stres olunca saçlarının döküldüğünü, saçları döküldükçe daha fazla stres olduğunu söyledi.

5
Moore, ancak saçlarını kısacık kestirince okula dönebildi. Genç kız kendini daha iyi hissedeceği bir peruk alabilmek için yardımları bekliyor.

6
7
8

Son Dakika Sınav Stresinden Kel Kaldı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement