Sinema Tarihinden Enteresan Bilgiler - Son Dakika

Sinema Tarihinden Enteresan Bilgiler

1
Jack Nicholson babasının ailesini terketmesinden sonra yıllarca annesi tarafından büyütülmüş. Ne gariptir ki annesi kendisini ona yıllarca ablası olarak tanıtmış.

2
Esaretin Bedeli filminde Brooks karakterinin kargasını gerçek bir kurtçukla beslemesine filmlerde hayvan haklarının ihlal edilip edilmediğini denetleyen kuruş (ASPCA) itiraz etmiş ve doğal yollarla ölmüş bir kurt bulunmuş. Fakat karga bu kurdu yemeyi reddetmiş. Sonrasında sorun, kurt şekli verilmiş bir et parçasıyla çözülmüş.

3
Brandon Lee (Bruce Lee'nin oğlu) The Crow (Karga) filminin çekimlerinde kurusıkı olması gereken tabancalardan gerçek mermilerin çıkması sonucu hayatını kaybetmiş. Ailesi ve eşi ise onun hatırasını canlı tutmak adına filmin yayınlanmasını istemişler.

4
Christopher Nolan'ın en sevdiği 10 film listesinde konusu Türkiye'de işlenen 1964 yapımı Topkapi filmi de yer alıyor.

5
Geleceğe Dönüş filminin başkahramanı Marty, annesinin gençliğine gitmiştir. 1955 yılına gittiğinde annesinin gençliği ona aşık olur. İşte hikayemizin bu kısmından dolayı, yanlış anlaşılmalara sebep olabileceği için, film birçok prodüksiyon şirketinin kapısından dönmüş.

6
Geleceğe Dönüş filmindeki Delorean isimli arabanın yerine buzdolabı düşünülmüş fakat bu tercihin çocuklar üzerinde ölümcül kazalara sebebiyet verebileceği endişesiyle arabada mutabık olunmuş.

7
1997'deki Mel Gibson'ın başrolünde olduğu Komplo Teorisi filminde Amerikan başkanın Türkiye'yi ziyaret ettiği ve o sırada 7.3 şiddetinde yapay bir deprem gerçekleştirildiği işleniyor. Tam iki yıl sonra ise hafızalardan kazınmayan Gölcük depremini yaşadık.

8
Türkan Şoray, Asya karakterinin İlyas'ı tercih etmesi konusunda yönetmen Atıf Yılmaz'a baskı yapsa da Atıf Yılmaz romana sadık kalarak Asya'nın, tercihini Cemşit'ten yana kullanmasını sağlıyor

9
Superman filminde seyircilerin gözüne çarpan bir anektotla devam edelim. Bir ofiste çekilen bu sahnede arkada duran afişi farkedenler fazla olmasa da Cengiz Semercioğlu bu afişin sırrını çözmeye karar vermiş ve afişin grissinisiyle meşhur 'Arı Bisküvileri'ne ait olduğunu öğrenmiş. Tuhaf olan ise sözkonusu gıda firmasının, afişlerinin Superman filminde bulunduğundan habersizmiş. Onlar da Cengiz Semercioğlu sayesinde öğrenmişler.

10
Johnny Depp'i, Nicolas Cage keşfedip şöhrete kavuşturmuş.

11
Godfather filminin çekimi için yönetmen Sergio Leone'a teklif götürülmüşse de ünlü yönetmen senaryonun çok fazla 'mafya' öğeleri içerdiğini söyleyip teklifi reddetmiş.

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Photoshop'un ayarını fazla kaçırdı! 50'lik Sibel, 26 yaşındaki kızına benzedi Genç çift, 1 euroya aldıkları mağara evi 12 ay içinde saraya dönüştürdü Hiç bu kadar cüretkar olmamıştı! Maxi Lopez'in sevgilisi havuzda çıplak şekilde kitap okuyup kahve içti Dünyanın en pahalı arabasını alan Ronaldo Devler Ligi'nin üzüntüsünü, servet değerindeki tatilde atıyor Survivor'ın yetenekli güzeli Aycan'ın eski hali olay oldu! İşte Survivor yarışmacılarının yıllar içindeki değişimi