Sinemasız Kentte Film Festivali - Son Dakika

Sinemasız Kentte Film Festivali

1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ifade edilen Hoolywood ve Bolywood gibi Mardin'i Mardinwood yapma projesi adım adım ilerliyor.
2
Bugün başlayan 6. Uluslararası Sinemardin Film Festivali ile başta Türkiye'den olmak üzere dünyanın birçok yerinden yapımcı, yönetmen ve oyuncular Mardin'e akın etti.
3
Mardin'e gelen Yapımcı İlhan Kızılkaya, Mardin Valiliği ve Mardin Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Tarihi Dönüşüm Projesinin bitirildiği bölgede Eylül ayında Amerikan yapımı bir film çekileceğini söyledi. Mardin'de Tarihi Dönüşüm Projesi ile betonarme binalar yıktırılarak tarihi binalar restore edilerek günışığına çıkarılıyor.

4
Mardin Valiliği, Mardin Belediyesi desteği ile Mardin Film Ofisi Derneği tarafından gerçekleştirilen "6. SineMardin Uluslararası Film Festivali"nin açılışı dolayısıyla Mardin Sabancı Kent Müzesi'nde kokteyl düzenlendi.
5
Kokteyle Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Belediye Başkanı M. Beşir Ayanoğlu, Mardin Film Ofisi Derneği Başkanı Helün Fırat, İranlı Yönetmen Bahman Ghobadi başta olmak üzere yerli yapancı 50'nin üzerinde yapımcı, senarist, yönetmen ve oyuncu katıldı.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ünlü YouTuber'ın acı sonu! Bebeğini kucağına alamadan öldü Kimse ne olduğunu açıklayamadı! 3 kız öğrenicinin çektiği selfie'deki detay kan dondurdu Yetişkin film yıldızı Kendra Lust, James Rodriguez'in doğum gününü sosyal medyadan kutladı: Umarım beğenmişsindir Üzerine sinek konan yemeği çöpe atın! Önce kusup sonra yiyorlar Bikinili dansıyla olay olan Merve, şimdi de sütyensiz paylaşımıyla yürek hoplattı