Sınır Geçişleri Başladı - Son Dakika

Sınır Geçişleri Başladı

19.09.2014 15:24

1
IŞİD tehdidinden kaçan yüzlerce insanın toplandığı Suruç İlçesi'ne bağlı Dikmetaş Köyü'nün karşısından çatışma sesleri gelince, Kürtlerin ülkeye girişine izin verildi.

2
IŞİD'in saldırılarından kaçarak Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi Dikmetaş Köyü sınırına gelen 4 bine yakın Kürt asıllı Suriyelilerin sınırda bekletilmelerine tepki gösteren vatandaşlara güvenlik güçleri müdahalede bulunmuş, asker ve polis, kalabalığı biber gazı ve tazyikli su ile dağıtmaya çalışmıştı.

3
İlerleyen dakikalarda çatışma seslerinin yükselmeye başlamasıyla sınır açıldı ve bekleyenlerin Türkiye'ye girişine izin verildi.

4
IŞİD'den kaçan Suriyeli Kürtlerin 'ye geçmesine izin verildikten sonra yüzlerce kişi ülkeye giriş yapmaya başladı. Girişler kontrollü bir şekilde gerçekleştiriliyor. Tel örgüleri açan jandarma ekiplerinin kadın ve çocuklara yardım ettiği görüldü.
5
Sınırdan alındıktan sonra oluşturulan güvenlik alanında toplanan Suriyelilerin, Oylum köyündeki boş bir okula gönderileceği öğrenildi.

6
Sınırın açılması ile ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sınıra gelenleri alıyoruz, alacağız. Bize sığınan herkese yardım edeceğiz." dedi.

7
IŞİD tehdidinden kaçan yüzlerce insanın toplandığı Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ne bağlı Dikmetaş Köyü'nün karşısındaki Suriyeli köylerinden, çatışma sesleri duyulmaya başladı.

8
Telabyad'dan Kobani'ye doğru ilerleyen IŞİD militanlarının güzergah üzerindeki köyleri ele geçirmek istemeleri nedeniyle duyulan gelen çatışma sesleri, örgütün, kaçan Suriyelilerin bulunduğu bölgeye yaklaştığı şeklinde yorumlanıyor.

9
Zaman zaman duyulan silah ve patlama sesleri, hem sınırda bekleyen Kürtleri, hem de Türkiye tarafındaki vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

10
Çatışma seslerinin gelmesi üzerine sınır hattındaki güvenlik önlemlerine ek olarak Şanlıurfa'dan da takviye polisler gönderildi. İşte sınırdan fotoğraflar...

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Son Dakika Sınır Geçişleri Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir gecede görme yetisini kaybetmişti! Yeşilçam'ın cesur güzeli, kendisini döven eski eşiyle 25 yıl sonra yüzleşti Ünlü oyuncu Irmak Ünal yaptığı hatanın bedelini koronavirüse yakalanarak ödedi: Perişan oldum Hepsi tek bir ağızdan aynı şeyi söyledi! Ünlülerden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımları Best Model of Turkey'in 15 yaşındaki kraliçesi Melisa İmrak tartışma yarattı Kapadokya'da 29 Ekim coşkusu! Ay yıldızlı bayrağımız gökyüzüne yükseldi