Sınırı Koşarak Geçiyorlar - Son Dakika

Sınırı Koşarak Geçiyorlar

16.03.2012 11:13

1
Ülkelerindeki iç çatışmalardan kaçan Suriyeliler, sınır koşarak geçip Türkiye'ye sığınma talebinde bulunuyor.

2
Türkiye sınırına yaklaşık 60 kilometre uzaklıktaki Suriye'nin İdlib kentindeki ağır çatışmalardan kurtulmak isteyen Suriyelilerin kaçışı sürüyor.
3
Genellikle geceleri Türkiye'ye geçen Suriyeliler, bugün gündüz saatlerinde araçlarla ve yaya olarak sınıra geçip sığınma talebinde bulundu.
4
Çamurlu tarlalardan Reyhanlı İlçesi'ndeki çadır kamplara ulaşmaya çalışan Suriyelilerin bazıları yolda kaldı. Suriyeliler, araçları iterek kampa geldi.
5
Bazıları da sınırı geçtikten sonra koşarak kamplara ulaşmak için çaba gösterdi.
6
Reyhanlı İlçesi'ne bağlı Uşaklı Köyü'nden Türkiye'ye geçiş yapan ve adları açıklanmayan 1 yüzbaşı ile 1 er, jandarmaya sığınma talebinde bulundu.
7
Silahla yaralandıkları belirlenen Suriyeli askerler, Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Askerler, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.
8
Reyhanlı'ya gelen Suriyeli Ali Talip, İdlib kente ve çevresinde ağır silahların kullanıldığı çatışmaların yaşandığını, askerlerin köylere bomba yağdırdığını iddia etti.
9
Canlarını zor kurtardıklarını belirten Ali Talip, "Her türlü tehlikeyi göze alarak sınırı geçip Türkiye topraklarına kadar gelmeyi başardık. Bizi burada Türk askeri karşıladı ve araçlarla kampa getirdi.
10
Buraya, ölmeden ulaştığımız için sevinçliyiz ancak yakınlarımız ve tanıdıklarımız hala orada ve gelmek için fırsat bekliyorlar" dedi.
11
Suriyeli Muhammet Ali ise "Dünya milletleri neyi bekliyor. Artık katliam oluyor" diye tepki gösterdi.
12
13
14

Son Dakika Sınırı Koşarak Geçiyorlar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti