Sinüzit hastalarını uzmanlar uyardı: Acı kavunun 2 gram suyu öldürebilir - Son Dakika

Sinüzit hastalarını uzmanlar uyardı: Acı kavunun 2 gram suyu öldürebilir

29.02.2020 17:21

Çoğumuzun korkulu rüyası olan 'Sinüzit'e çözüm yolları aranıyor. Ancak bu yollar her zaman sağlıklı sonuçlar doğurmuyor ve yanlış bilinen doğrular kişide farklı sıkıntılara yol açabiliyor. "Sinüzite iyi gelir" diyerek halk arasında yaygın kullanılan acı kavunun 2 gramının öldürücü etkisi olduğunu uzmanlar ısrarla altını çiziyor.

1
Yaşam kalitesini düşüren önemli sağlık sorunlarından biri olan sinüzit, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı ve akut dönemde ateş ile kendini gösteren yüz bölgesinde bulunan hava boşluklarının iltihaplanması sonucu oluşuyor. Genelde immün sistemi zayıflayan, ani hava değişimlerine maruz kalan, yeteri kadar dinlenemeyen ya da burun içinde et büyümesi, deviasyon gibi darlık yapan sorunları olan kişilerde daha fazla görülüyor.
2
Sinüzit sorunu toplumda yaygın olarak görüldüğü için halk arasında çeşitli çözüm yolları aranan problemler arasında başı çekiyor. Ancak bu çözüm yolları her zaman sağlıklı sonuçlar doğurmuyor ve hastada farklı komplikasyonlara yol açabiliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Nurten Küçük, sinüzitte doğru bilinen yanlışları sıraladı:

3
Sinüzit ameliyat olsa da iyileşmez
Sinüzit ameliyat olsa da iyileşmez
Sinüzit cerrahilerinin amacı et büyümesi gibi burun içini daraltan patolojileri ameliyat ile ortadan kaldırmak, aynı zamanda sinüs ağızlarını genişleterek sinüslerin kendini temizlemesini sağlamaktır. Kronikleşen hastalar cerrahi işlem sonrasında kronik sinüzitten kurtulur ancak daha az olmakla birlikte akut sinüzit atakları geçirebilir. Bu ataklar da normal sağlıklı bireyler gibi antibiyotik tedavisiyle iyileşir.
4
Aktarlardan bilinçsizce alınan bitki ve bitki çayları
Aktarlardan bilinçsizce alınan bitki ve bitki çayları
Sağlık söz konusu olduğunda her şey bilinçli, uzman kontrolünde kullanılmalı. Bazı baharat ve çaylar kişinin varsa diğer kronik hastalıklarına göre tüketilmeli. Bazı besinler tansiyonu, bazı besinler diyabet hastalarında şekeri yükseltebilmektedir. Hastaların mevcut olan diğer hastalıklarını etkilemeyecek şekilde aktardan alınan bitkisel takviyelerin doktor kontrolünde tüketilmesi gerekir.
5
Acı kavun bitkisinin suyu buruna çekilirse sinüzite iyi gelir
Acı kavun bitkisinin suyu buruna çekilirse sinüzite iyi gelir
Acı kavun adı verilen bitkinin suyu sinüzitleri açmak için halk arasında yaygın olarak kullanılıyor. Ancak dokuları kimyasal olarak yakan bu bitki, körlüğe kadar gidebilen riskler taşıyor.
6
Eski bir alternatif tedavi yöntemi olan "acı kavun bitkisi" tedavisinin birçok zararı bulunuyor. Bu bitkinin suyu oldukça zehirli bir yapıya sahiptir. İki gramı insan için öldürücü olabilmektedir.

7
Sinüzite bir kere yakalanan bir daha kurtulamaz
Sinüzite bir kere yakalanan bir daha kurtulamaz
Sinüzit cerrahileri kronikliğin giderilmesi için yapılır. Ameliyat sonrası kişi herkes gibi örneğin senede 1 defa sinüzit atağı geçirebilir. Bunun dışında sürekli yaşam kalitesini düşüren kronik sinüzitten kurtulmuş olur.

Son Dakika Sinüzit hastalarını uzmanlar uyardı: Acı kavunun 2 gram suyu öldürebilir - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Hakkı Aydın Bulut Karagündostu: bu acı kavundan defalarda kullandım ama sonuç gene aynı. 2009 yılında başlayan tam 11 yıldır halen 7/24 365 gün devam eden geniz akıntısı sorunum devam ediyor. 3 defada ameliyat oldum ama sorunum aynı şekide devam ediyor hiç bir azalma yok bu hastalığa en iyi denizde boğulurcasına yüzmek iyi gelir ama ozamanda günahlara dalıyoruz herkes çıplak Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • 666: acı kavunun uzmanları var onları bulun çünkü her hastalığın bir çaresi var kendiniz sakın damlatmayın.sinüzüte yakalanan kurtulamaz diyor hiç bir şey bakiii değildir Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ahmet kartal: kesinlikle yapmayın ben yaptım zor kurtuldum bütün solunum yollarım şişirmişti doktora son dakikada ulaştım oda 1 er damla damlatmıştım Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement