Sıradışı Restoran! Mini Etekle Gelenlere İndirim Var - Son Dakika

Sıradışı Restoran! Mini Etekle Gelenlere İndirim Var

29.11.2015 12:17

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Cafenin daimi müşterisi olan patronlara daha fazla kahve siparişi vermek için uygulanan taktik ise...

28
Süper minili ve yüksek topuklu garsonların verilen siparişi getirmek için yaptığı catwalk...

29
Bu sefer ki restoranı diğerlerinden ayıran en büyük farkı burada hesabı başkasının hesabını siz ödüyorsunuz... Aslında adı, "Bir İyilik Yap Cafe" olan Güney Carolina'daki bu cafede adından da anlayacağınız üzere herhangi başka birinin hesabını ödemenezi üzerine kurulu bir sistem var...

30
Elbette paranız varsa... Eğer yoksa o zaman başkası size bir iyilik yapıyor, hesabınızı ödüyor. Açıldıktan sonra bir anda 12 bin kişinin ziyaret ettiği İyilik Yap Cafe, ilerleyen zamanda ise zaman zaman izdihamlar da yaşamış. Sonrasında bu konseptte cafeler hemen hemen dünyanın her bölgesinde açılmış. Türkiye'de de ihtiyaç olan, fakat henüz bu konseptte açılışın yapıldığını duymadığımız türden bir cafe...

31
Kadın Hizmetçi Cafe: Erkeklere hitap ettiği aleni olan konsept cafelerden biri daha...

32
Kadın hizmetçi kostümü giyen garsonların servis yaptığı cafe Japonya'da oldukça ilgi çekti...

33
Tokyo Akihabara'da 2001 yılında ilk kez hizmete açılan cafe daha sonrasında Çin, Güney kore, Tayvan, Avustralya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Meksika, kanada ve ABD'de de şubeler açtı...

34
Bu cafenin konseptine bağlı olarak servis yaparken uguladığı bazı ritüeller de yok değil. Örneğin garsonlar kahve, krema veya şeker servisi yaparken müşterinin önünde diz çöküyor. Hatta bazı müşterilere (özellikle pahalı bir kahveyi sipariş etmiş olanlara) garsonlar kahvesini kaşıkla bile içirebiliyor. Boyun, omuz veya sırt masajı ise ekstra ücrete tabi. Müşterilerin garsonlarla kağıt oyunu veya video oyunu oynamak için yine ekstra ücret ödemesi gerekiyor...

35
Bu Restoranın adı Twin Peaks. Burada kadın garsonlar mini etek ve derin göğüs dekolteli kıyafetlerle hizmet veriyor.

36
Restoranın sahibi Randy DeWitt müşterilere özel hizmet verdiklerini söylüyor ve ekliyor: Egoyu beslemenin mideyi beslemekten önce geldiğine inanıyoruz.

37
Restoranın web sitesinde ise "Twin Peaks sizin için, çünkü siz erkeksiniz" şeklinde tanıtıcı sözlere yer veriyor.

38
Twin Peaks, konseptini 1980'lerde bu alanda öncü olan Hooters adlı restoran zincirini örnek alıyor. ABD'nin birçok bölgesinde şubeler açan Twin Peaks daha da büyümeyi hedefliyor.

39
40
‘18 yaşından küçükler giremez. Kamera ve dokunmak yasaktır. Sadece nakit kabul edilir...' Anonslar ABD'deki Maine'in işlek caddesi Vassalboro'da bulunan ‘The Grand View Topless Coffee Shop' adlı kafenin kapısından.

41
Burada isteyeceğiniz bir fincan kahve size üstsüz garsonlar tarafından servis ediliyor. İçeride iki üstsüz kadın ve bir erkek garson çalışıyor.

42
Ancak kafe, açılacağını duyurulduğu andan itibaren civarda yaşayan insanların yoğun tepkisiyle karşılaştı.

43
Kafe, Maine sakinlerinin rahatsızlığının mahkemeye taşınması nedeniyle kapatılmayla karşı karşıya kaldı.

44
45
46
47
48
49
50
Dünyanın en yüksekteki restoranı: Dubai'deki Burj Halife gökdeleninin 122. katında, yerden 422 metre yükseklikte kapılarını açan bir restoran, dünyanın en yüksek restoranı unvanını elde etti.

51
Emaar Hospitality'den yapılan açıklamada, 828 metre ile dünyanın en yüksek binası olan Burj Halife'de bugün açılan restoranda, dünya mutfaklarından yemekler sunulacağı ve 210 kişiye kadar müşteri ağırlama kapasitesine sahip olduğu belirtildi.

52
4 Ocak 2010 tarihinde açılan kulede 200 kat bulunuyor, bu katların sadece 160'ında apartman daireleri ve bürolar var.

53
54
55
56
Yatak odası restoran: New York'taki ‘Duvet' restoranda sandalyeler yerine loş ışıklar ve beyaz tüllerle süslenmiş yataklar var.

57
Akşam yemeği saati gelince yatakların üzerine sarı renklerde parlak yastıklar konuyor.

58
İngiliz sanatçı Tony Hornecker, Berlin'de dünyanın en salaş restoranını açtı. ‘The Pale Blue Door' (Soluk Mavi Kapı) adlı restoranda, alışılageldik restoranlardaki şık ambiyans yok! Aksine, etraf yıkık dökük ve hayli dağınık.

59
Restoranı arkadaşlarıyla birlikte 10 günde inşa ettiklerini anlatan Hornecker, ana yemeklerin kişi başı 25 avro (yaklaşık 48 TL) civarında olduğunu söylüyor.

60
“Bu restoranda insanların kendilerini rahat hissetmelerini istiyorum. Masa örtüsüne sos döküldüğünde kimsenin canı sıkılmamalı” diyen Hornecker, görüntüde dağınık ve pis olan lokantasının hijyen açısından bir eksiği olmadığını söylüyor .

61
İlk bakışta pis görünüyor olabilir ama aslında sadece öyle görünüyor. Yiyecekleri büyük bir titizlik içinde hazırlıyoruz, hijyen konusunda aklınıza bir şey takılmasın” diyen Hornecker, restoranın duvarlarını yazılarla kaplamış, içinden geleni buralara yazıyor.

62
63
64
Almanya Nuremberg kentinde bulunan "-s Baggers" isimli restoranda garson bulunmuyor ve sadece aşçılar çalışıyor. Restoranın en büyük özelliği tamamen otomatik olması.

65
Müşteriler, siparişlerini bir dokunmatik ekran aracılığıyla veriyor ve yemek yerçekimi yardımıyla, yukarda bulunan mutfaktan çelik raylar üzerinde geliyor.

66
67
Körlerinde çalışabileceği bir ortam yaratmak amacıyla ilk olarak Almanya'da hizmet vermeye başlayan karanlık restoranlar zamanla tutulunca dünyanın her yerine yayılmaya başladı. Çin'de oldukça popüler olan dark restoran da bunlardan biri...

68
Bu restoranda garsonların gece görüşlü gözlükler ile servis yapıyor ve yemesi zor olması nedeniyle bezelye türü bol taneli yiyecekler tercih edilmiyor. Bazı durumlarda da garson tabağin içinde ve masanın üstündekileri tarif ederek müşteriye yardımcı oluyor.

69
70
Dubai'de bulunan dünyaca ünlü sualtı restoranı Al Mahara, bir restorandan çok daha ötesini vaad ediyor.

71
Yemek yemek için olmasa bile birçok insan sırf atmosferi görmek için restorana iniyor.

72
Kişi başı yaklaşık 250 Dolar ödeyeceğiniz restoranın mönüsünde yer alan porsiyonlar büyük ve mönü de tahmin edebileceğiniz gibi deniz ürünlerinden oluşuyor.

73
Belçika'daki gökyüzü restoranı özel bir vinçle yerden 55 metre yüksekliğe kaldırılan masada yemek deneyimi imkanı sağlıyor.

74
Gökyüzüne kaldırılan masada her seferinde 22 kişi yemek yiyebiliyor. Konuklar manzarayı seyrederken, masanın orta kısmındaki bölümde şef aşçı, garson ve şovmenden oluşan bir ekip yer alıyor.

75
76
Beyrut'ta "Silah ve Ekmek" adında hizmet veren lokantada her şey askeri terimlerle satılıyor. Lokantada, bir de "terörist yemeği" bulunuyor.

77
78
79
Taipei, Tayvan'da açılan Modern Tuvalet adlı restoran, dekoru ve menüsündeki kimi yemekleri ile "ilgi çeken" bir restoran. Çünkü restorandaki 100 koltuğun tümü klozetlerden oluşuyor.

80
Restoran, müşterilerine değişik bir tecrübe sunuyor. Bu restoranda yemekler klozet kapaklarında servis ediliyor.

81
82
83
Ukrayna'da bulunan Eternity adındaki restoran dünyanın ilk ölüm temalı restoranı... Bu ilginç girişim ortalama 20 metre uzunluğunda bir tabutun restorana çevrilmesiyle gerçekleşti ve tabut restoranın dekorasyonu da bir düzine çelenk ve normal boyutlu tabutla yapıldı.

84
Restoranın akşam yemeği menüsünde 'Dokuz Gün' ve 'Kırk Gün' isimli salatalar yer alıyor. Bunun yanında menünün en popüler yemeği de 'Cenette buluşalım' yemeği...

85
86
Tayland'da "Kondom Restoran" doğum kontrolüne adanan dünyadaki tek lokanta.

87
İçinde doğum kontrolü için bilgilendirme amaçlı eşyalarında satıldığı ve sloganı ise "Yiyeceklerimizin gebeliğe sebep olamadığına dair garanti verilir"

88
Japonya'da bir gökdelenin tepesinde bulunan bu restoran ise manzarası, lüks hizmeti ve yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

89
90
91
Yine japonya'dan sıradışı bir restoran. Okinawa ağaç restoranı ülkenin güneyinde Onayama Parkı'nda hizmet veriyor.

92
Yukarıya çıkmak için “ağacın” içinde bir asansörü bulunuyor. Restoranın ana yemeği ise Sushi...

93
94

Son Dakika Sıradışı Restoran! Mini Etekle Gelenlere İndirim Var - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement