Siren sesine uyanıp dışarı koştular! İzmir'deki sel felaketinin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı - Son Dakika

Siren sesine uyanıp dışarı koştular! İzmir'deki sel felaketinin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

14.12.2020 11:49

İzmir'de etkili olan sağanak yağış 2 can aldı. Menderes ilçesinde, hareket halindeyken sele kapılan aracın içerisindeki kayıp olarak aranan 2 kişinin cansız bedeni bulundu. Karşıyaka ilçesinde ise yaşanan sel sonrası araçlar su üstünde yüzdü, felaketin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

1
İzmir'de 4 gündür aralıklarla süren sağanak yağışın etkisi hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, Karşıyaka ilçesi Mavişehir Mahallesi'nde denizin taşması nedeniyle çok sayıda araç sular altında kaldı.
2
Sahil bandında bulunan sitelerin bahçeleri deniz suyuyla dolarken, site otoparkı ve yol kenarındaki araçlar su içerisinde kaldı.

3
Olayın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri siren çalarak vatandaşları uykusundan uyandırdı ve araçlarının su altında kaldığı konusunda uyardı.
4
Siren sesine uyanan site sakinleri, araçlarına koşarak otomobillerini kurtarmaya çalıştı.
5
Su altında araçları kalan vatandaşlar belediyeye tepki gösterirken, bazı vatandaşlar çalışmayan arabalarını çekici yardımıyla çekti.
6
Günün aydınlanmasıyla birlikte felaketin boyutu daha net görüldü. Su altında kalan Mavişehir Mahallesi drone ile havadan görüntülendi. Görüntülerde suların altında kalan araçlar ve deniz suyu dolan siteler görüldü. Sağanak yağışın etkisinin yarına kadar süreceği öğrenildi.
7
MENDERES'TEN ACI HABER GELDİ
MENDERESTEN ACI HABER GELDİ
Menderes ilçesinde ise hareket halindeki hafif ticari araç, sağanak nedeniyle oluşan sel sularına kapılarak sürüklendi. Yaklaşık 800 metre sürüklenen araçtaki 3 kişi kendi imkanları ile kurtulurken, 2 kişi ise akıntıya kapılarak kayboldu. Gece geç saatlere kadar yapılan kurtarma faaliyetlerine ara verilirken, sabah yeniden başlayan çalışmalarda 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

YORUMLAR (15)
  • İzmirli...: Arkadaşlar panik yok.. bu bölge zaten denize aitti.. arada bi hatırlatıyor.. ultra zenginlerin yaşadığı bi bölge.. ekstra araba.. yazlık ve kışlıklar mevcut.. rabbim imkanı olmayanı korusun.. amin.. Cevap Yaz 43 48 Yayından Kaldır
  • Turgut: Aynen öyle denize sıfır bir yer her yağmurda böyle oluyor mavi şehir. 10 78 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Siren sesine uyanıp dışarı koştular! İzmir'deki sel felaketinin boyutu gün ağarınca ortaya çıktı - Son Dakika


Advertisement