Şırnak Kırsalında Büyük Operasyon - Son Dakika

Şırnak Kırsalında Büyük Operasyon

11.07.2010 23:32

1
ŞIRNAK yakınlarındaki Küpeli dağının uzantısı olan Kilise dağlarında kalabalık bir gurup teröristin saptanması üzerine operasyon başlatıldı.

2
Havan ve top atışları ile bombardıman altına alınan Kilise dağında dün akşam başlayan yangın, bugün sabah saatlerine kadar devam etti.

Güçlükonak ile Cizre İlçeleri arasında bulunan Kilise dağı eteklerindeki Hendek Köyü yakınlarında dün gece saat 02.00'da kalabalık bir terörist grubun varlığı tespit edildi.

3
Genelkurmay Başkanlığı tarafından güvenlik bölgesi ilan edilen bu bölgede yeralan Damlarca Jandarma Taburu ve güvenlik üs bölgeleri, tespit edilen terörist gurubuna yönelik havan ve top atışı yapmaya başladı. Sabah saatlerine kadar süren ve yakın köylerden de duyulan top atışları sonunda, Kilise dağındaki ormalkık alanda yangın çıktı. Sabah güneşin doğmasıyla birlikte top atışları kesilirken, Kilise dağında yükselen dumanlar Cizre'den bile farkedilmeye başlandı.
4
Operasyon bölgesine yönelik, karadan ve havadan yoğun bir askeri hareketlilik görüldü.

Öte yandan, Türkiye ile Kuzey Irak sınırı boyunca uzanan Kantur dağı, Beyaz dağ, Siyah Kaya, Altın dağ ve Düğün dağı bölgelerinde de askeri hareketlilik yaşanmaya başladı.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Şırnak Kırsalında Büyük Operasyon - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor