Şırnak Kırsalında Büyük Operasyon - Son Dakika

Şırnak Kırsalında Büyük Operasyon

10 yıl önce

1
ŞIRNAK yakınlarındaki Küpeli dağının uzantısı olan Kilise dağlarında kalabalık bir gurup teröristin saptanması üzerine operasyon başlatıldı.

2
Havan ve top atışları ile bombardıman altına alınan Kilise dağında dün akşam başlayan yangın, bugün sabah saatlerine kadar devam etti.


Güçlükonak ile Cizre İlçeleri arasında bulunan Kilise dağı eteklerindeki Hendek Köyü yakınlarında dün gece saat 02.00'da kalabalık bir terörist grubun varlığı tespit edildi.

3
Genelkurmay Başkanlığı tarafından güvenlik bölgesi ilan edilen bu bölgede yeralan Damlarca Jandarma Taburu ve güvenlik üs bölgeleri, tespit edilen terörist gurubuna yönelik havan ve top atışı yapmaya başladı. Sabah saatlerine kadar süren ve yakın köylerden de duyulan top atışları sonunda, Kilise dağındaki ormalkık alanda yangın çıktı. Sabah güneşin doğmasıyla birlikte top atışları kesilirken, Kilise dağında yükselen dumanlar Cizre'den bile farkedilmeye başlandı.
4
Operasyon bölgesine yönelik, karadan ve havadan yoğun bir askeri hareketlilik görüldü.


Öte yandan, Türkiye ile Kuzey Irak sınırı boyunca uzanan Kantur dağı, Beyaz dağ, Siyah Kaya, Altın dağ ve Düğün dağı bölgelerinde de askeri hareketlilik yaşanmaya başladı.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Haber Yayın Tarihi: 11.07.2010 11:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri