Şırnak'ta Patlama - Son Dakika

Şırnak'ta Patlama

11.11.2010 18:38

1
Şırnak'ın İdil İlçesi Kovak Mezrası'nda bir evin bahçesinde meydana gelen patlamada 4 yaşındaki Rujiyan İdem, öldü, ağabeyi 5 yaşındaki Beşir İdem, ağır yaralandı. Ölen ve yaralanan çocukların babasının gönüllü geçici köy korucusu olduğu belirtildi.

2
Olay, 1990'lı yıllarda terör olayları nedeniyle boşaltılan İdil'in Sırt Köyü'ne bağlı Kovak Mezrası'nda bugün öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, köyün boşaltılmasının ardından bölgeye askeri askeri birlikler konuşlandırıldı.
3
Mevzilerin kazıldığı ve kontrol noktalarının oluşturulduğu bölgede, 1994 yılıdan itibaren 2004 yılına kadar yol üzerinde bulunduğu gerekçesiyle askerler tarafından kontrol noktaları oluşturuldu. Askerler 2004 yılında kontrol noktalarını tamamen kaldırıp, ayrılırken, bölgede boş olan kulübeler kaldı.

4
Köye dönüş kapsamında iki aile mezraya yaklaşık 2 yıl önce dönüş yaptı. Gönülü geçiçi köy korucusu olduğu belirtilen Abdulgaffur İdem'in çocukları Rujiyan İdem ile Beşir İdem, çevrili olmayan evlerinin bahçesindeoynarken şiddetli patlama meydana geldi. Patlamada Rujiyan İdem, olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan Beşir İdem, Cizre evlet Hastanesi'ne götürülüp tedavi altına alındı
5
Patlamanın ardından savcı ve jandarma olay yeri inceleme ekipleri olay yerine giderek detaylı bir inceleme yaptı. Yapılan ilk incelemede patlamaya bir el bombasının neden olabileceği belirtildi.
6
El bombasının yıllar öncesi askeri birlikten mi kaldığı ya da gönüllü köy korucusu olan babaya mı ait olduğu da araştırılmaya başlandı. Yetkililer, patlamanın kesin nedeninin detaylı incelemenin sonucunda belli olacağını kaydetti.

7
Bu arada patlamada kızını kaybeden, oğlu da ağır yaralanan 5 çocuk annesi Hacer İdem ile yakınları ağıtlar yakıp gözyaşları döktü.

Son Dakika Şırnak'ta Patlama - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement