Son Dakika Haberleri: Sırtında Ceset Taşıyor!

Sırtında Ceset Taşıyor!

7 yıl önce

1
Doğadaki her canlının farklı beslenme tarzı olduğunu biliyoruz. Ancak bu canlının beslenme biçimini duyunca oldukça şaşıracaksınız.
2
Bu katil böcek kurbanlarının tümünü sırtında taşıyor. Bu korkunç sırt çantası böceğin öldürme yeteneğini göstermek için yaptığı bir çaba değil.
3
Tüm dünyada bulunabilen Acanthaspis türündeki bu böcek, keskin ağzını kullanarak sindirim enzimlerini karıncanın içine enjekte ediyor.
4
Böceğin karıncanın içine enjekte ettiği bu enzimler karıncanın içini sıvılaştırıyor ve böcek bu sayede karıncanını içindekileri rahatca emip yiyor.


5
İç organları yok olduktan sonra karınca, diğer hemcinslerinin yanında böceğin sırtındaki yapışkan yüzeye yapışıyor. Böylece böcek sırtında taşıyabiliyor.


6
Ayrıca sırtında taşıdığı bu ölü karıncalar, böceğin zıplayan yırtıcı örümcekten gizlenmesi için bir siper görevi de görüyor.
7
8
9
10Haber Yayın Tarihi: 23.01.2013 11:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu Ünlü şarkıcı Betül Demir, siyah mayolu pozuyla Instagram'ı salladı! Dosta güven düşmana korku salıyor! İşte Türk komandosundan nefes kesen tatbikat Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek