Şivan Perver'in Heykeli - Son Dakika

Şivan Perver'in Heykeli

15.11.2013 14:44

Şanlıurfa Siverek Belediyesi, 2 ay süren çalışmanın ardından ilçe merkezine ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver'in heykelini dikti.

1
Şanlıurfa'nın Siverek Belediyesi, 2009 yılında ilçe merkezine ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver'in heykelini dikmişti.
2
Başkanlığını DP'li Ali Murat Bucak'ın yaptığı Siverek Belediyesi tarafından yaptırılan 3 metre yüksekliğindeki heykelde, Şivan Perver bir elinde sazını tutup, diğerini havaya kaldırmış ve bağdaş kurarak oturmuş şekilde tanımlanmıştı.
3
Heykeli yakından izleyen Siverekliler, “Bir zamanlar kasetlerini samanlıkta sakladığımız Şivan Perver'in şimdi heykelinin yapılması, Türkiye'nin gelişmişliğininn de en önemli göstergesidir.” demişlerdi.
4
Daha önce de ilçede halk ozanlarının ve Siverekli sinema sanatçısı Yılmaz Güney'in heykeli dikilmişti.
5
Son olarak da Şivan Perver'in heykeli yapılmıştı.
6
7
8
9
10
11

Son Dakika Şivan Perver'in Heykeli - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş