Siyah Sarımsağın Farkı Ne? 6 Kat Daha Etkili ve Kokusuz - Son Dakika

Siyah Sarımsağın Farkı Ne? 6 Kat Daha Etkili ve Kokusuz

5 yıl önce

1
Normal sarımsaktan daha faydalı olduğu söylenen siyah sarımsak, Japonya, Avustralya, Amerika ve Avrupa ülkelerinde mutfak sektöründe oldukça popüler bir yere sahiptir. Peki, faydaları nelerdir?


Siyah sarımsak günlük hayatta kullandığımız normal sarımsaklardan daha faydalı olan bir bitkidir.

2
Avustralya, Japonya, Amerika ve birçok Avrupa ülkesinin mutfaklarında popüler kullanım alanına sahiptir. Siyah sarımsak normal bir sarımsağın belirli ısı ve nem koşullarında bir ay süreyle kurutulması ile elde edilen bir sarımsak çeşididir. Bir ay boyunca fermantasyona uğrayan sarımsak siyah bir renk alır.

3
İnsülin salgılanmasını düzenleyerek kan şekeri seviyesini korumaya yardımcı olur. Antiinflamatuar etki gösterir.

4
Bakteriyel, viral, mantar ve paraziter enfeksiyonlara karşı etkilidir. Bağışıklık sistemi güçlendirici etkisi vardır, antimutajenik ve antitümör etkileri yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. SAC ve polifenol bileşimi yaşlanmaya karşı geliştirilen güçlü antioksidan aktiviteden sorumludur.

5
Sindirim ve dolaşımı arttırmak için, tansiyonu düzenlediği için, hiperlipidemi ve hiperglisemi durumlarını önlediği için, yaşlanmayı geciktirdiği için, antialerjik özellikleri için, yorgunluğu önlediği için, alzheimer oluşumunu geciktirmek için, daha iyi ve sağlıklı bir yaşam için kullanılabilir.

6
Kanserde sayıca artan moleküler mekanizmalarda ki serbest radikallerin çıkarılması, hücre çoğalması ve farklılaşması, DNA bağlanma biçimini kapsayarak tüm bunların oluşumunda olumlu yönde etkili olduğu bilinmektedir.

7
Lipid peroksidasyonunu azalttığı bilinmektedir. Lipid peroksidasyonu hücre ve organel zarlarında, lipoproteinlerde, yağlı dokuda, beyinde ve PUFA'nın (poly unsaturated fatty acids çoklu doymamış yağ asitleri) bol olduğu diğer dokularda özellikle yaygındır.

8
Bu sebeple önlenmesi önemlidir. Obeziteyi baskıladığı ve kandaki yağ oranını düşürdüğü tespit edilmiştir.

9
Siyah sarımsak kurutulmuş meyve tadına sahiptir. Daha şekerli ve tütsülenmiş bir tadı vardır. Siyah sarımsak, beyaz sarımsağın aksine ağız kokusuna da neden olmaz.

10
Karaciğerde toksik madde eliminasyonuna yardımcıdır ve karaciğer fonksiyonlarını destekler. Bakteriyel, viral, mantar ve paraziter enfeksiyonlara karşı etkilidir.

11
Yaşlanmayı geçiktirir, Saç ve cilt sağlığını korur. Yorgunluğu önler.

12
13
14


YORUMLAR


Diğer Galeriler

'Koronavirüsle savaşmaktan gurur duyuyorum' diyen sağlık çalışanı paylaşımından dolayı linç yedi Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı Yolunu kaybeden fotoğrafçılar tarafından bulunan 2 bin 500 yıllık ağaç ihtişamıyla büyüledi Koronavirüsün ulaşamadığı tek yer olan Antarktika'daki 4 bin kişi krizi uzaktan izliyor Playboy model Ava Karabatic, salgın nedeniyle evden çıkamayınca çıplak fotoğraflarını çekip satmaya başladı