Siyasiler Sandık Başında - Son Dakika

Siyasiler Sandık Başında

24.06.2018 16:36

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye genelinde oy verme işlemi bitti. Cumhurbaşkanı adayları ve siyasiler de oylarını kullanmak için sandığa gitti.

1
Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.

2
3
4
5
6
7
Muharrem İnce
Muharrem İnce
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce (sağda), Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yalova merkezdeki Saffet Çam İlk ve Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

8
9
10
11
12
13
14
Meral Akşener
Meral Akşener
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için, Beylerbeyi Sabancı İlköğretim Okulu 2119 nolu sandıkta oyunu kullandı.

15
16
17
18
19
20
21
22
23
Selahattin Demirtaş
Selahattin Demirtaş
HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ile HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, oylarını cezaevine getirilen 164 tutuklunun seçmen olarak kayıtlı olduğu 9902 numaralı sandıkta kullandı. Demirtaş, oyunu kullandıktan sonra, sosyal medya hesabından Abdullah Zeydan ile birlikte olan fotoğrafın paylaşarak, "Biz de oyumuzu, cezaevinde kullandık. Herkesin sandığa giderek ülkenin geleceği için, tercihini demokrasiden yana kullanmasını diliyorum. Sonuçların çok güzel olacağına inanıyorum. Hepimize hayırlı olsun" dedi

24
Temel Karamollaoğlu
Temel Karamollaoğlu
Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu ve eşi Ayşe Yasemin Karamollaoğlu, Ankara'daki Çankaya Lisesi'nde oy verme işlemini tamamladı. Karamollaoğlu çifti, 1067 numaralı sandıkta Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy kullandı. Eşiyle birlikte sandığa oylarını atan Karamollaoğlu, basın mensuplarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

25
26
27
28
29
30
Doğu Perinçek
Doğu Perinçek
Cumhurbaşkanı adayı ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek eşi ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek ile birlikte oyunu kullandı

31
32
33
34
Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara'da oyunu kullandı.

35
Binali Yıldırım
Binali Yıldırım
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu İzmir Bahar Yıldırım İlkokulu'nda 2354 nolu sandıkta kullandı.

36
Devlet Bahçeli
Devlet Bahçeli
Türkiye, Cumhurbaşkanını ve 27. dönem parlamentosunu belirlemek üzere sandık başına gitti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anıttepe Ortaokulu'ndaki 1297 no'lu sandıkta oyunu kullandı.

37
Tansu Çiller
Tansu Çiller
Eski başbakanlardan Tansu Çiller ve eşi Özer Uçuran Çiller, oyunu Sarıyer'deki Yeniköy İlkokulu'nda kullandı. Saat 12.00 sıralarında okula gelen Tansu Çiller oyunu kullandı. Sandığa zarfı attıktan sonra basın mensuplarına bir açıklama yapan Çiller, "Bugün adeta bir bayram havası içerisinde seçim şöleni havasında herkes huzurla sandıklara gidiyor. Bu çok güzel bir şey demokrasimiz, demokrasi kültürümüz açısından güzel bir örnek hayırlı bir resim. Sonuçların ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

38
Mustafa Destici
Mustafa Destici
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Mustafa Destici, Keçiören'in Etlik Mahallesi'nde bulunan Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi'ne eşi Şükriye Destici ve kızı Özgül Hilal ile geldi. 3203 numaralı sandıkta oyunu kullanan Destici, sandık görevlileri ve seçmenlerle bir süre sohbet etti. Destici, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.

39
Mahir Ünal
Mahir Ünal
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti milletvekili adayları Ahmet Özdemir ve Cihat Sezal ile geldiği Doğukent Mahallesi'ndeki Yaşar Gölcü İlkokulundaki 2072 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

40
Abdulhamit Gül
Abdulhamit Gül
Adalet Bakanı ve Gaziantep 1. Sıra milletvekili adayı Abdulhamit Gül eşi ve çocuklarıyla beraber Hasan Celal Güzel İlkokulunda oyunu kullandı.

41
İsmet Yılmaz
İsmet Yılmaz
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu Sivas Ahmet Türkseven İlk-Ortaokulu'nda 2116 nolu sandıkta kullandı.
42
Vasip Şahin
Vasip Şahin
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimleri için oyunu Florya'da Aybars Ak Ortaokulu'nda kullandı.

43
Fikri Işık
Fikri Işık
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve eşi Nigar Işık, oylarını Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde kullandı

44
Bekir Bozdağ
Bekir Bozdağ
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Yeşilyurt İlkokulu 1079 numaralı sandıkta oy kullandı.

45
Veysel Eroğlu
Veysel Eroğlu
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimleri için oyunu kullanmak amacıyla, memleketi Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesindeki Kurtuluş İlkokuluna geldi.

46
İsmail Kahraman
İsmail Kahraman
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, oyunu Çankaya İlkokulu'nda kullandı.

47
Mevlüt Uysal
Mevlüt Uysal
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi için oyunu Başakşehir 5. Etap'taki Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'nda kullandı.

48
Mehdi Eker
Mehdi Eker
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı ve 27'inci Dönem Milletvekilliği seçiminde oyunu memleketi Rize'de kullandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Siyasiler Sandık Başında - Son Dakika


Advertisement