Siyasiler Sonuçları Böyle Yorumladı - Son Dakika

Siyasiler Sonuçları Böyle Yorumladı

13.06.2011 00:49

1
2011 Genel Seçim sonuçlarının ardından siyasi partilerden yorumlar gelmeye başladı. İşte siyasilerin seçim sonuçları için yaptığı değerlendirmeler:
2
AK Parti'nin seçimde birinci parti çıkması sonrasında ünlü balkon konuşmasını yapan Başbakan Erdoğan, 330 milletvekilinin altında kalmalarına rağmen yeni anayasa için uzlaşma arayacaklarını söyledi.
3
"Bugün helalleşme günü" diyen Erdoğan, Diyarbakır kadar Kudüs ve Gazze'nin de kazandığını kaydetti.
4
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Ak Parti reklamlarında söylenen şarkıyı balkon konuşmasının ardından kendi seslendirdi.
5
Genel seçimden istediğini alamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Sonuçlarını olumlu buldu. "3 buçuk milyon oydaş kazandık" diyen Kılıçdaroğlu bir sonraki seçimde iktidar sözü verdi.
6
Partisinin örgütlerine teşekkür eden Kılıçdaroğlu, miting meydanlarındaki heyecanlarını sürdüreceklerini belirtti.
7
"Partimizi Meclis dışında bırakmaya dönük sistemli, planlı, tuzak ve komplolar milletimizin kararlılığına çarpmış ve sonuçsuz kalmıştır." diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim sonuçlarını olumlu buldu.
8
AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, partilerine yönelik "taşlı-sopalı, molotoflu saldırılara" karşın AK Parti'nin seçimden büyük farkla çıktığını söyledi.

9
Seçim bölgesi Bursa'da partisinin il başkanlığının önünde toplanan coşkulu kalabalığa seslenen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İktidarda üçüncü dönem oyunu artıran yegane parti AK Parti'dir" dedi.
10
MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, partilerine yönelik komploların tutmadığını söyledi. Bal, şunları kaydetti:

11
Seçim sonuçları istifa da getirdi. BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, genel başkanlığı bıraktı. Topçu, seçim sonuçlarının duyurulmasının ardından genel başkanlığı bıraktığını bildirdi.
12
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, genel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçimlerin demokrasilerin bayram günü olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye'yi Yeni Anayasa sürecinin yanı sıra Türkiye'yi yoğun bir ekonomi ve dış politika gündeminin beklediğine dikkat çekti.
13
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 12 Haziran seçimleri ile belirlenen 24. Dönem TBMM'den yeni anayasa talep etti. Dernek, parlamento ve iktidara Avrupa Birliği (AB) sürecini güçlendirmeyi de önerdi.
14
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, "Milletimiz Türkiye'nin her tarafında istikrara, değişime, özgürlüğe, demokrasiye, hukuk devletine oy verdi" dedi.
15
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Unutmayalım ki bütün engellemelere rağmen milletimiz Saadet Partisine meclis dışında ana muhalefet görevini vermiştir'' dedi.
16
Seçimin hem ulusal medyanın desteği bakımından hem de mali imkanlar yönünden eşit olmayan şartlar dahilinde yapıldığını savunan Kamalak, ''Bilindiği gibi başta devletin radyo ve televizyon kurumu olmak üzere bütün ulusal medya bu seçimlere sadece 3 partinin girdiği intibasını verecek şekilde yayın yapmıştır'' diye konuştu.
17
HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Biz, zamana ihtiyacı olan bir partiyiz. Bu zamana ihtiyacımızın olduğu da seçim sonuçları ile ortaya çıkmıştır'' dedi.
18
Kurtulmuş, HAS Parti olarak kendilerinin de Türkiye'nin ileri demokrasiye geçmesi, siyasi ve hukuki reform süreçlerini gerçekleştirmesi ile ilgili fikirlerini parlamento dışından seslendirmeye devam edeceklerini söyledi.
19
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, milletvekili genel seçimlerinde, ''demokrasi, hak ve eşit fırsat ilkelerinin ayaklar altına alındığını'' öne sürdü.
20
Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada, ''AKP'nin seçim kampanyaları, kullandıkları orantısız imkan ve kaynaklarla kamuoyunu tam bir kıskaca aldığını; basın yayın ve şehirlerin duvarlarının adeta işgal edildiğini'' savundu.

Son Dakika Siyasiler Sonuçları Böyle Yorumladı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum