Siyasilerden Hain Saldırıya İlk Tepki - Son Dakika

Siyasilerden Hain Saldırıya İlk Tepki

03.09.2012 13:17

1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Şırnak 'ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu 10 askerimizin şehit olması milletçe hepimizi derinden sarsmıştır. Milletimize bu büyük acıyı yaşatanlar, bunun hesabını mutlaka vereceklerdir" dedi.
2
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 askerin şehadetini ve 7 güvenlik görevlisinin yaralandığını derin bir teessürle öğrendiğini belirten Erdoğan, "Vatanları uğruna şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Şunu herkesin bilmesini isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle, terörle mücadeleye kararlılıkla devam edecektir" dedi.
3
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Şırnak'ın Beyttüşşebap ilçesinde güvenlik noktalarına teröristler tarafından düzenlenen saldırılarda 10 askerimizin şehit olmasından büyük üzüntü duydum. Kan ve şiddetten beslenen terör bu kez Beytüşşebap'ta hain yüzünü göstermiştir. Tırmandırılmaya çalışılan şiddet ve artırılan terör faaliyetleriyle hiçbir amaca ulaşılamayacağı iyi bilinmelidir." dedi.
4
Şırnak Beytüşşebap'taki 10 şehit haberi sonrası akşam saatlerinde bir açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, 'Sınırötesinden sızdığı anlaşılan teröristlerin Kuzey Irak'tan destek sağladıkları tescillenmiştir. Akil adamlar girişiminden yol yakınken vazgeçilmelidir. Hükümet bir karar vermeli Kandil'i yerle bir etmelidir..' dedi.
5
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Beytüşşebap'taki terör saldırısına ilişkin, "Bir zorlu sürecin içindeyiz, belli ki belirli çevreler Türkiye'nin kalkınması, gelişmesi, huzurundan, milletin dayanışması, birliği ve bütünlüğünden rahatsız oluyorlar, bunlar bunun göstergesi, bunlara karşı milletimizin müteyakkız olmasında yarar var" dedi.
6
DSP Genel Başkanı Masum Türker, "Kadınlar eğer yönetimde söz sahibi olsaydı, Türkiye şimdi Suriye ile ilişkilerinde savaşın eşiğine gelmezdi" dedi.
7
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman yaptıpı yazılı basın açıklamasında, "Bölücülüğe verilen ümitler ve yıkım projesi kapsamında atılan tehlikeli adımlar ülkemizi bölünmenin ve dağılmanın eşiğine kadar savurmuştur. Hükümetin fitne saçan, ayrımcılığı teşvik eden ve milli beklentilerle ihtilaflı politikaları kandan beslenen canilerin eline koz vermiş ve alçak eylemlerine ivme kazandırmıştır." ifadesini kullandı.
8
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik görevlileri ile PKK'lı eşkiyalar arasında çıkan çatışmada, 10 güvenlik görevlisinin şehit 7 güvenlik görevlisinin ise yaralandığını 'acı bir teessürle' öğrendiğini belirtti.
9
Bdp Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Beytüşşebap'taki saldırıdan da hükümeti sorumlu tuttu. partisinin Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi binasında bir grup gazeteciyle bir araya gelen Demirtaş, şunları söyledi:

"Ne yazık ki ölümler devam ediyor. Bu ölümleri tasvip etmiyoruz, hiç kimsenin sessiz kalamaması lazım. Beytüşşebap'ta yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Herkesin acısını paylaşıyoruz. Herkesin bu ölümlerden ders çıkarması lazım, elini taşın altına koyması lazım"

Son Dakika Siyasilerden Hain Saldırıya İlk Tepki - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement