Siyasilerin 25 Şehit Açıklaması - Son Dakika

Siyasilerin 25 Şehit Açıklaması

06.09.2012 11:35

1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'daki patlama nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e gönderdiği başsağlığı mesajında, " Hepimizi derinden üzen bu elim hadisede şehit düşen askerlerimizin ailelerine, yakınlarına, aziz milletimize ve sizin şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.
2
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili olarak "Afyonkarahisar'dan gelen haber, acılarımızı katlamış, yürekleri dağlamıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili olarak "Afyonkarahisar'dan gelen haber, acılarımızı katlamış, yürekleri dağlamıştır. Milletimizin başı sağolsun. Bu elim olay, ciddi bir şekilde araştırılmaktadır" açıklamasında bulundu.

3
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek de mesajında olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Şemdinli ve Beytüşşebap'ta düzenlenen saldırılar sonucunda verdiğimiz şehitleri hatırlatan Çiçek, "Şehitlerin ardından gelen bu acı haber, acımızı daha da katlamıştır. Bu tür keder verici olayların nedeninin en kısa zamanda aydınlatılacağını düşünüyor, tekrar etmemesi için her türlü tedbirin alınacağına inanıyorum" dedi.

4
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nu telefonla arayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Özel ve Vali Balkanlıoğlu'ndan patlama ile, şehitlerimizin cenaze töreni ve yaralı Mehmetçiklerin sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra taziye dileklerini iletti.
5
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili "adli ve idari süreçlerin tekemmül ettirilerek, patlamanın üzerindeki şüphe ve soru işaretlerinin giderilmesi" gerektiğini bildirdi.
6
Bülent Arınç: Afyon'da meydana gelen elim olay sonrası 25 vatan evladının şehit düşmesi üzüntümüze üzüntü katmıştır. Şehitlerimizin aileleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.Milletimizin başı sağ olsun.
7
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Akan kanı durdurmak için, siyasi çözüm konusunda AKP ile bir araya gelerek yol haritası oluşturmak için hazır olduğumuzu bir bakan aracılığıyla bizzat Başbakan'a ilettik" dedi.
8
Egemen Bağış: Başımız sağolsun. Allah şehitlerimizin ailelerine ve tüm milletimize sabır versin.

9
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, mesajında; "Vatani vazifelerini icra eden 25 Mehmetciğimizin 'yaptıkları çalışma sırasında' henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucu şehadetini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Mehmetlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ederken, ailelerine ve şahsınızda tüm Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dileklerimi bildiriyorum. Yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Büyük Türk Milletinin başı sağolsun." ifadelerine yer verdi.
10
Hüseyin Çelik: Bu arada Veysel Eroğlu bakanımıza teşekkür ederim. Gece saat 3'te aradım ayakta idi ve bu kaza ile ilgileniyordu.

11
Muharrem İnce: Afyon'da yitirdiğimiz askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, bu acı olay tüm yönleriyle aydınlığa kavuşturulmalıdır.

12
MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın: TSK'nın yaptığı açıklamaya göre dün akşam Afyon'da gerçekleşen patlamada 25 askerimiz Şehit düştü. Yüreğimiz dağlandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Siyasilerin 25 Şehit Açıklaması - Son Dakika


Advertisement