Siyasilerin Sandığından Çıkanlar... - Son Dakika

Siyasilerin Sandığından Çıkanlar...

12.06.2011 18:59

1
Türkiye'nin kaderini belirleyecek genel seçimlerde liderler de oylarını kullandı. Başbakan Erdoğan'ın sandığından AK Parti, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sandığından CHP çıkarken, MHP lideri Bahçeli'nin sandığından sürpriz bir şekilde CHP çıktı.
2
Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın da oylarını kullandığı sandıkta, AK Parti'ye 123, CHP'ye 85, MHP'ye 14, DSP'ye 1, BBP'ye 3, Halkın Sesi Partisi'ne 1, bağımsız aday Sebahat Tuncel'e 3 ve bağımsız aday Ahmet Tuncay Özkan'a 3 oy çıktı.
3
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy kullandığı sandıktan CHP birinci parti çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da oy kullandığı Arjantin İlköğretim Okulu'ndaki 4201 numaralı sandıktan çıkan 277 oyun tamamı geçerli sayıldı.

Sandıktan CHP'ye 143, AK Parti'ye 74, MHP'ye 47, HAS Parti'ye 7, BBP'ye 1, DSP'ye 1, bağımsız adaylar Hulki Cevizoğlu'na 2, Ceyhan Mumcu'ya 1 ve Cerciş Utaş'a 1 oy çıktı.

4
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin oy kullandığı sandıkta, en fazla oyu CHP aldı.

Bahçeli'nin, Anıttepe İlköğretim Okulunda oy kullandığı 4 bin 460 No'lu sandıkta kayıtlı 250 seçmenin tamamı oy kullandı.

Oylardan 2'si geçersiz sayılırken, geçerli oyların 152'sini CHP, 50'sini MHP, 39'unu AK Parti, 5'ini HAS Parti, 1'ini Demokrat Parti, 1'ini de bağımsız aday Ceyhan Mumcu aldı.

5
Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, eşi ile birlikte oy kullandığı sandıkta CHP birinci parti oldu.

Baykal'ın Antalya Konyaaltı Caddesi'ndeki evinin yakınındaki Barbaros İlköğretim Okulu'nda, eşi Olcay Baykal ile oy kullandığı 1029 no'lu sandıktan CHP'ye 141, AK Parti'ye 61, MHP'ye 42, Millet Partisi'ne 2, DP, HAS Parti, DYP ve BBP'ye birer oy çıktı.

6
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ve oğlu Mehmet Emre Gül ile birlikte Cumhurbaşkanlığı konutundan yürüyerek oy kullanacağı Çankaya İlköğretim Okulu'na geldi.

Okulun girişinde vatandaşların alkışlarla karşıladığı Cumhurbaşkanı Gül ve eşi, kendilerini bekleyenlerle kısa süre sohbet etti.

Daha sonra 1139 nolu sandığın bulunduğu sınıfa giden Cumhurbaşkanı Gül, eşi ve oğlu, oylarını kullandılar.

7
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, oyunu Karabük'te kullandı. Şahin, Karabük'ün Ovacık ilçesindeki Ekincik köyünde bulunan baba evinden, Esentepe Mahallesi'nde oy kullanacağı Anayasa İlköğretim Okulu'na geldi.

Okulun girişinde AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve partililer tarafından karşılanan Şahin, kendilerini bekleyenlerle kısa süre sohbet etti. Daha sonra 1200 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giden TBMM Başkanı Şahin, "hayırlı olsun" diyerek oy pusulasının bulunduğu zarfı sandığa attı.

8
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, oyunu Ankara'da kullandı. Eşi Gönül Kılıç ile birlikte Ahmet Andiçen İlköğretim Okulu'na gelen Haşim Kılıç, 2088 nolu sandıkta oyunu kullandıktan sonra "hayırlı olsun" dileğinde bulundu.

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, eski Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker ve eski Danıştay Başkanı Mustafa Birden de aynı sandıkta oy kullandı.

9
DSP Genel Başkanı Masum Türker, oyunu İstanbul'da kullandı.

Türkiye Emlak Bankası Ataşehir Lisesi'ndeki 2068 numaralı sandıkta oyunu kullanan Türker, çok zorlu bir seçim hazırlığı ve propaganda döneminden geçtiklerini belirtti. Türker, zaman zaman parlamentoda grubu bulunan parti liderlerinin, başbakanın, anamuhalefet partisi başkanının gergin ortam yaratmaya çalıştıklarını savundu.

10
Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek de oyunu Ankara'da kullandı. Zeybek, saat 12.00'de oyunu kullanacağı Bilkentteki Emlak Bankası İlköğretim Okulu'na geldi. Burada partililer tarafından karşılanan Zeybek, ardından 4594 nolu sandıkta oyunu kullanıp, seçimin millete ve vatana hayırlar getirmesini diledi.
11
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, oyunu Ankara'da kullandı.

Kamalak, eşi Zübeyde Kamalak ile birlikte saat 11.10'da oy kullanacağı Turhan Dökmeci İlköğretim Okulu'na geldi. Kamalak ve eşi, 4011 nolu sandıkta oyunu kullandı.

12
HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, oyunu İstanbul Fatih'te kullandı. Kurtulmuş, eşi Sevgi, kızı Ayşe ve oğlu İsmail Kurtulmuş ile saat 11.00'de oy kullanacağı 29 Mayıs İlköğretim Okuluna geldi. Kurtulmuş, eşi ve çocuklarının oy kullanmasının ardından, 1358 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
13
Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel oyunu Ankara'da kullandı.

Demirel, saat 11.30'da Teğmen Kalmaz İlköğretim Okulu'nda gelerek oyunu kullandı. Demirel, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, seçimlerin, millete ve memlekete, bütün insanlığa hayırlı olmasını diledi.

14
Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, oyunu Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Şahin Sevin İlköğretim Okulu'nda kullandı. Gölbaşı'daki Karşıyaka Mahallesi'nde ikamet eden Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, oy kullanmaya eşi Semra Sezer ile birlikte geldi. Şahin Sevin İlköğretim Okulu'ndaki 1140 nolu sandıkta oylarını kullanan Sezer çifti, daha sonra okuldan ayrıldı.
15
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, oyunu Çankaya İlköğretim Okulu'nda kullandı.

Oy kullanacağı okula eşi Nurdan Koşaner ile birlikte sivil plakalı araçla gelen Orgeneral Koşaner, basın mensuplarının yoğun ilgisi arasında 1124 nolu sandığın olduğu sınıfa gitti.

YORUMLAR
500

Son Dakika Siyasilerin Sandığından Çıkanlar... - Son Dakika


Advertisement