Soğan Sayesinde Telefonunu Şarj Etti - Son Dakika

Soğan Sayesinde Telefonunu Şarj Etti

25.09.2016 14:28

1

İngiltere'de Owen Louis isimli bir genç oldukça sıra dışı bir yöntem kullanarak teknolojik bir cihazı şarj edip kullanmayı başardığını iddia etti.

2

Çektiği video ile soğan ile gerçekleştirdiği bir takım işlem sonrasında elektronik cihazını sanki pirize takar gibi kullanmayı başardı.

3

Arkadaşının verdiği fikir ile sebzelerle elektrik enerjisi üretebileceğini düşünen Owen Luis bunu gerçekleştirdiği deney ile kanıtlamışa benziyor.

4

Bu deneyinde soğan kullanarak işe başlayan genç, sonunda amacına oldukça sıra dışı bir şey bularak son buluyor.

5

Peki bu nasıl gerçekleşebilir? Sebzelerin tümünde iyon bulunuyor. Enerji içecekleri de bu iyonları harekete geçirecek bir takım karışımlara sahip.

6

Yani uygun şartları oluşturup enerji içeceği ve sebzelerdeki iyon miktarını bir araya getirdiğinizde teorik olarak böyle bir elektrik enerjisinin açığa çıkması oldukça muhtemel.

7

Owen Louis'in ise kullandığı yöntem şu şekilde;Bir tornavida veya delici bir alet ile soğanın her iki tarafına eşit bir delik açıyorsunuz.

8

Soğanı herhangibir enerji içeceğinin içine bırakıp yaklaşık yarım saat bırakıp kimyasal reaksiyona geçmesini bekliyorsunuz.

9

En az yarım saat beklettiğiniz soğanı çıkartıp, hiç bir yeri ıslak kalmayacak şekilde kuruluyorsunuz.

10

Daha sonra elektronik cihazın usb kablosunu soğana batırıp adeta bir piriz gibi kullanıyorsunuz.

11

Ve şaşılacak şekilde elektronik cihaz çalışmaya başlıyor.

12

Son Dakika Soğan Sayesinde Telefonunu Şarj Etti - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement