Soğanla Hayatta Kalmanın 10 Yolu - Son Dakika

Soğanla Hayatta Kalmanın 10 Yolu

01.09.2015 15:41

1
Pek çok gıdanın mucize denilebilecek etkileri olabilir fakat soğanın yeni keşfedilen özellikleri onu bambşaka bir yere konumlandırıyor! Burada okuyacaklarınız belki de yıllardır "Benimkinde soğan olmasın" diyerek restoranlarda, lokantalarda hor gördüğünüz soğan hakkındaki düşüncelerinizi tamamen değiştirebilir.

2
Kokusu olsun, kesildiği zaman gözleri yaşartıyor oluşu olsun kimilerinin soğanla yıldızı bir türlü barışmaz. Ancak soğan sandığınızdan çok daha özel bir gıda olabilir. Tek başına bir ecza dolabı desek yanlış olmaz! Şimdi önyargılarınızı bir kenara bırakın ve soğanın gizemlerine kendinizi hazırlayın. Bir sepet soğanla üstesinden gelemeyeceğiniz rahatsızlık yok, nasıl mı? İşte size soğanla hayatta kalmanın 10 yolu!

3
1. Öksürüğe son/ Bir türlü kesilmeyen öksürükleriniz mi var? Eczaneden aldığınız şuruplar bir işe yaramıyor mu? İhtiyacınız olan şey soğan suyu! Evet belki nefesiniz pek hoş kokmayacak ama sakızla, diş macunuyla o kokuyu bastırabilirseniz soğan suyu öksürüğünüzü kısa sürede bünyenizden söküp atacaktır!

4
2. Düşmeyen ateşe birebir/ Ateşiniz düşmüyor ve o zalım fitil tedavisine karşı direniyor musunuz? O zaman yapmanız gereken şey soğanla ateşinizi söndürmek. Korkmayın soğanı fitil niyeyine kullanmayacaksınız, çorabınızın içine ayak tabanınızla temas edecek şekilde koyacağınız soğan dilimleri mucizevi şekilde ateşinizi düşürecek!

5
3. Nezleyi unutun/ Nezleniz bir türlü geçmiyor mu? Kendinize bir soğan partisi vermenizin zamanı gelmiş demektir. Çayınızın içinde bir adet dilimlenmiş soğanı kaynatıp için, yanında da tuzlu soğan halkaları yiyin. Vurun kafayı yatın, uyandığınızda kesinlikle daha iyi hissedeceksiniz.

6
4. Kulak uğultusuna, çınlamasına, ağrımasına son!/ Kulak vücut için kritik bir organ. Neredeyse bütün dengemizi sağlayan bir organ. Ona bir zarar geldiğinde sıkıntı büyük oluyor. Kulakta yaşanan uğultu, çınlama ve ağrı gibi durumların acısını yaşayan bilir. Böyle bir durumda yapımlası gereken, soğanın cücüğünü ikiye bölüp kulaklara tıpa gibi koymaktır. Birkaç saat içerisinde soğan sıkıntı neyse inanılmaz şekilde tedavi edecektir!

7
5. Psikolojik destek/ Bilinen bir gerçektir insanların belirli aralıklarla ağlaması gerekir. Bu hem göz sağlığı, hem de duygusal birikimlerin dışarıya atılması için gereklidir. Hatta olur olmadık saçma zamanlarda yok yere ağladığınızı görüp şaşırabilirsiniz. Bunların hepsi birikimden... Soğan kesildiği zaman ağlatıcı özelliğiyle kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda sizi ağlatarak rahatlatır. Dalga geçmiyoruz, tavsiye edilen bir deşarj yöntemidir.

8
6. Deriye yama olarak soğan/ Bazı bitkilerin insan vücudundaki yaralanmaları çok hızlı bir şekilde tedavi ettiği bilinen bir gerçek. Bunlar arasında Aloe Vera en etkili olanların başında geliyor. Ancak her evde, her markette Aloe Vera bulmak mümkün değil ve Aloe Vera çok da ucuz bir bitki değil. Fakat bu bitkinin muadili, hali hazırda evinizde duruyor olabilir! Soğanın iç çeperindeki zarlar Aloe Vera ile hemen hemen aynı özelliğe sahip! Yaralanmalarınızda, yanıtlarınızda bu zarları ayıklayıp hemen sıkıntılı noktanın üstüne koyun ve mucizeye şahit olun!

9
7. Cerrahi müdahelelerde soğan/ İlginçtir soğan sadece gündelik yaralanmalarda değil, çok daha problemli yaralanmalarda hatta cerrahi operasyonlardan sonra kalan izlerin toparlanmasında da büyük bir alternatif tedavi konumunda. Yaralardan kalan izlerin kaybolmasını hızlandıran bir etkiye sahip olan soğanın bu konuda sihirli özelliklere sahip.

10
8. Enfeksiyona karşı soğan!/ Vücudunuzdaki bir yara enfeksiyon kaptıysa, hastaneye ulaşmadan önce sizi kurtaracak bir şeylere ihtiyacınız varsa bir miktar destekle soğan size bir ilaç olabilir. Bir dilim ekmeğin üstüne sütü kaynatıp dökün, üstüne bir soğan rendeleyin ve enfeksiyonlu yaranın üstüne bastırın. 2 saat kadar bu karışımın enfeksiyonlu alanla temasını kesmeyin. 2 saat sonra enfeksiyonu bu karışımla beraber vücudunuzdan çekebilirsiniz.

11
9. Güneş yanıklarına birebir soğan/ Güneş yanıklarına genelde ülkemizde yoğurt sürerek çare buluyoruz. Ancak asıl tedavi soğanda. Yanıklarınızın üstüne soğan dilimleri koyun ve yanığın soğanın suyunu çektiğinden emin olun. Bunun üstüne bir yumurtanın akını sürerek tedavinizi sağlayabilirsiniz.

12
10. Arı ve sinek sokmalarında soğan/ Ülkemize arı soktuğu zaman üstüne tezek sürmekten tükürmeye kadar pek çok çılgın tedavi yöntemi önerilir ancak asıl tedavi yine soğanda. Üstelik sadece arı değil, sivrisinek sokmalarında da bir hayli etkili bir yöntem. Hayır soğanı sürmeyeceksiniz. Evinizde yaz günleri sağda solda soğan kesip koyun bir kenarlara. Arılar ve sivrisinekler soğanın olduğu yerlere yaklaşmazlar. Arı sokmasına daha arı sokmadan savunmanızı almış olursunuz!

13
DİŞ MACUNUNUN BİLMEDİĞİNİZ KULLANIMLARI/ Sabah akşam dişlerimizi fırçalamak için kullandığımız diş macununun bu kullanımları sizi çok şaşırtacak...

14
Özellikle soğan veya sarımsak gibi elde kokusu kalan yiyeceklere karşı diş macunu çok etkilidir. Ellerinizi diş macunu ile yıkayın.

15
Sivrisinek ısırıklarının kaşıntısını önleyebilirsiniz.

16
Sigaradan sararan tırnaklarınızı diş macunu ile fırçalarsanız beyazladığını göreceksiniz.

17
Döküm tavalardaki lekeleri diş macunu ile kolayca temizleyebilirsiniz.

18
Ufak ve basit yanıkların üzerine diş macunu sürerseniz su toplamasını engelleyecek ve ağrısı azaltacaktır. Ancak kesinlikle açık yaralara uygulamayın.

19
Ayakkabılarınızdaki lekelerden diş macunu ile fırçalayarak kurtulabilirsiniz.

20
Sıktığınız sivilcenin üzerine yatmadan önce ufacık bir parça diş macunu sürün ve sabah durulayın. Kızarıklık ve şişkinlik geçecektir.

21
Deniz gözlükleriniz sürekli buhar yapıyorsa diş macunu sürün ve bol su ile durulayın.

22
Gümüş takılarınıza geceden diş macunu sürün. Sabah uyandığınızda ışıl ışıl olduğunu göreceksiniz.

23
Çocuğunuzun duvara çizdiği resimleri diş macunu ile temizleyebilirsiniz.

24
Diş macununu alçı gibi kullanarak duvar deliklerini doldurup üstünü boyayabilirsiniz.

25
Koruyucu kullanmadığınız mobilyalardaki su lekelerini biraz diş macunu ve nemli bir bez ile çıkarabilirsiniz. Fazla bastırmadan hafif hareketlerle sildiğinizde lekelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

26
Kumaşa dökülen mürekkebi silebilirsiniz.

27
Arabanızın farlarını temizleyebilirsiniz.

28
Ütünüzü temizleyebilirsiniz.

29
Halınızdaki lekelere diş macunu dökün ve fırçalayın. Ardından ıslak bir havlu ile silin. Halının renk vermeyeceğini garantilemek için önce ufak bir bölümünde deneyin.

30
DAHA ÖNCE HİÇ DUYMADIĞINIZ BİLGİLER/ Güneş'in yakından çekilen fotoğraflarında kırmızımsı bir renk olduğunu görüyoruz. Kırmızının karşıt rengi yeşildir. Yani yeşil, kırmızıyı nötrlüyor. Böylece güneş ışınları maden suyuna minimum zarar veriyor. Ayrıca yeşil şişenin maliyetti daha düşük.

31
Her yıl 120 bin kadın veya genç kız, Batı Avrupa`ya satılıyor.

32
Brezilya'daki reklam kadınlarının sayısı, asker sayısından fazla.

33
Dünya nüfusunun yüzde 70'i, bugüne dek hiç çevir sesi duymadı.

34
Amerikalılar çöpe saatte 2.5 milyon plastik şişe atıyor, yani her üç haftada bir Ay`a ulaşmaya yetecek uzunlukta şişe birikiyor.

35
İntiharla ölenlerin sayısı, çatışmalarda ölenlerden fazla.

36
Dünyada en az 300 bin düşünce suçlusu var.

37
Amerikalı 7 milyon kadın, 1 milyon erkek yeme bozukluğu çekiyor.

38
Motorlu araçlar dakikada 2 insanı öldürüyor.

39
Dünyanın üçte biri savaş halinde.

40
Yoksul aile çocuklarının psikolojik sorun yaşama ihtimali, zengin aile çocuklarına göre 3 kat daha fazla.

41
Hindistan`da 44 milyon çocuk işçi var.

42
Afrika`da 30 milyon kişi AIDS

43
Her yıl 10 dil ölüyor.

44
Yeni Zelanda`dan İngiltere`ye uçakla getirilen bir tane kivi, atmosfere kendi ağırlığının 5 katı sera gazı salıyor.

45
Washington`daki lobi endüstrisinde 67 bin kişi, her seçilmiş kongre üyesi için 125 kişi çalışıyor.

46
İngiliz süpermarketleri, müşterileri hakkında hükümetten daha fazla bilgiye sahip.

47
1 yılda 13.2 milyon Amerikalı, estetik ameliyat yaptırdı.

48
Dünyada 27 milyon köle var.

49
Dünyanın en çok kazanan sporcusu golfçu Tiger Woods, yılda 78 milyon dolar, yani saniyede 2.5 dolar kazanıyor.

50
Sigara içenlerin yüzde 82`si gelişmekte olan ülkelerde yaşıyor.

51
Amerikalı siyah erkeklerin hapse girme ihtimali, yüzde 33.

52
ABD`nin, BM`ye 1 milyar dolardan fazla borcu var.

53
Her gün dünya nüfusunun yedide biri, yani 800 milyon insan aç kalıyor.

54
Rusya`da yılda 12 binin üzerinde kadın aile içi şiddet sonucunda hayatını kaybediyor.

55
2002`de idamların yüzde 81`i ABD, Çin ve İran`da gerçekleşti.

56
1977`den bu yana ABD`deki kürtaj kliniklerinde 80 bin şiddet ve taciz vakası yaşandı.

57
Her yıl 2 milyon genç kız ve kadın sünnet ediliyor.

58
70`in üzerindeki ülkede aynı cinsten iki kişinin ilişkisi yasak, 9'unda ise cezası ölüm.

59
Dünya nüfusunun beşte biri, günlük 1 dolarında altında gelirle yaşıyor.

60
61
Yüksek fiyatlara aldığınız kot pantolonları korumak için bilmeniz gereken 7 maddeyi sizler için hazırladık. Jean hergün giyilebilecek bir parça olmasına rağmen çok yüksek fiyatlara alıyoruz. Çünkü her gün giyildiği için yıpranma oranı yüksek oluyor, bu nedenle pahalı olanlardan tercih ediyoruz. İşte kotlarınızın eskimemesi için pratik bilgiler...

62
Ters çevirin! Makineye atmadan önce renginin çok akmaması için kotunuzu ters çevirin. Derecenizi doğru ayarlayın! Makineden çıkarırken bir süprizle karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka makinenizin derecesine dikkat edin! Jean pantolonlar soğuk suda yıkanır.

63
Deneyin! Makineden nasıl bir şey çıkacağına emin olamıyorsunuz ya da makinenize güvenmiyorsanız en iyisi elde yıkayın. Böylece büyük bir süprizle karşılaşmazsınız.

64
Sık yıkamayın! Jean bakımının en önemli kurallarından biri de sık yıkamamaktır. Çok kirlenmediği sürece her giyiminizden sonra makineye atmayın. Jean kumaşı çabuk yıpranan bir kumaştır.

65
Kurutucuya atmayın! Eğer küçülmelerini istemiyorsanız, kesinlikle kurutucuya atmayın. Bunun yerine askıya asın, kendi kendine kurumasını bekleyin.

66
Yalnızca Jeanleriniz... Çamaşır makinenizde yalnızca jeanlerinizi bir arada yıkayın. Yalnız makineye 4'ten fazla jean atmamaya özen gösterin.

67
Dondurun! Jean bakımının en kolayı onları dondurmanızdır. Yıkama işlemini geçin.

Son Dakika Soğanla Hayatta Kalmanın 10 Yolu - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement