Soğuk Algınlığına İyi Geliyor, Cinsel Güce Güç Katıyor! - Son Dakika

Soğuk Algınlığına İyi Geliyor, Cinsel Güce Güç Katıyor!

12.04.2019 08:31

Birbirinden farklı 41 çeşit baharatla hazırlanan bu mucize besin mesir macunu. Afrodizyak etkisiyle cinsel güce güç kattığı bilinen mesir macununun, Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Ayşe Hafsa Sultan'a şifa olduğu, nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı koruyucu özelliği olduğuna inanılıyor.

1
Manisa'da 479 yıldır devam eden Mesir Macunu Festivali'nde saçımı yapılan dualı mesir macunlarını üreten Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği, 4 yıllık bir çalışmanın ardından mesir macunu için coğrafi işaret almayı başardı. Dernek ve kurumların işbirliğiyle diğer özel üretim yapan tesisler, coğrafi işarette belirtilen şartlarda üretim yapılıp yapılmadığı konusunda denetlenecek.
2
Coğrafi işaret almak derken ne demek isteniyor?
Coğrafi işaret almak derken ne demek isteniyor?
Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, "Coğrafi işareti almak demek, biz bunu koruma altına almaya çalışıyoruz. Coğrafi işareti aldığınızda buna sahte demeyelim de özel üretimler var. Mesir standart bir ürün değil. Yani banttan çıkan bir ürün değil. Biz de dernek olarak ticari tarafımızı hiçbir zaman ön plana gelmedik ve geleneği sürdürmeye çalışıyoruz. Bu anlamda da coğrafi işareti aldık.
3
Coğrafi işaret bize neyi sağlayacak?
Coğrafi işaret bize neyi sağlayacak?
Belli kurumlarla, belediyemiz, esnaf odaları, tarım müdürlüğü ve üniversitemizden bir ekiple yılın belirli aylarında Manisa'da bulunan özel üretimleri denetleme hakkına sahibiz. Gidip onları, coğrafi işarette belirlenen şartlarda üretim yapmalarını sağlayacağız. Bunu alabilmek için 4 seneden beridir uğraşıyoruz.
4
Mesir macununun içinde neler var?
Mesir macununun içinde neler var?
İçinde bulunan karışımlar sayesinde bir sürü uyarıcıya sahip. Günlük hayatta teker teker bulamayacağınız bu bitkiler bu karışımla size sunuluyor. Bu karışımlardan başlıcaları şöyle; Anason, Hindistan cevizi, çivit, çöpçini, çörekotu, darfülfül, hardal tohumu, havlicav, karabiber, karanfil, kimyon…
5
Faydaları neler?
Faydaları neler?
Bu karışım bir araya gelince enerji vererek cinsel gücü artırıyor.
6
İçeriği afrodizyak destekli bu besinler cinsel gücün yanı sıra iştahı da olumlu anlamda etkiliyor. Atalarımızdan kalan bu karışım, mide rahatsızlıklarına karşı da son derece etkili.
7
Bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığına karşı koruma sağlıyor.
8
Süt arttırıcıdır.
9
İdrar yolları rahatsızlıklarını giderir.
10
Egzemaları iyileştirir.
11
Mesir macunu nasıl yenir?
Mesir macunu nasıl yenir?
Sıcak süt, sıcak su ile karıştırılarak,

12
Şeker yerine çaya katılarak,

13
Doğrudan kaşıklayarak yenebilir.
14
Hepsinde macunun şifasından faydalanmak mümkündür. Sıcak içeceklere karıştırırken içeceğin aşırı sıcak olmaması, içecek hazırlandıktan birkaç dakika sonra katılması önemlidir.

15
Karmaşık ve yoğun bir içeriği sahip olduğu için, belli ölçülerde yemek gerekiyor. Fazla tüketmek faydadan çok zarara yol açabilir.

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Soğuk Algınlığına İyi Geliyor, Cinsel Güce Güç Katıyor! - Son Dakika


Advertisement