Soğuk Havalarda İstanbul'da Gezilecek En Güzel 9 Yer - Son Dakika

Soğuk Havalarda İstanbul'da Gezilecek En Güzel 9 Yer

1
Soğuk havalarda da İstanbul'un keyfini çıkarmak mümkün! İşte soğuk havalarda İstanbul'da gezebileceğiniz en güzel yerler!

2
Yerebatan Sarnıcı
Yerebatan Sarnıcı
Bir diğer adıyla Bazilika Sarnıcı, İstanbul'un en eski yapılarından biridir. Çok sayıda ziyaretçi ağırlayan sarnıç 532 yılında inşa edilmiştir. Araştırıldığı zaman hakkında çok fazla ilginç bilgi elde edilebilir. İçinde yer alan ters Medusa en çok merak edilen bölümdür.

3
Eğer Medusa Heykeli düz dursaydı dünyayı tersine çevireceğine dair görüşler bulunuyor! İçine girdiğinizde tarihin ve bu özel yapının kokusunu hissedebilirsiniz.

4
5
Kapalıçarşı
Kapalıçarşı
Soğuk havalarda evde oturmak istemiyorsanız ve alışveriş merkezlerinden sıkıldıysanız, Kapalıçarşı tam da size göre bir yer. Dünyanın en büyük ve en eski çarşısı olan Kapalıçarşı'nın toplamda 24 kapısı bulunuyor.

6
Turistlerin İstanbul'a geldiklerinde ilk gezip görmek istedikleri yer olan Kapalıçarşı'da gezebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz 4 bine yakın dükkan bulunmakta. Aynı zamanda Kapalıçarşı her yıl 91 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

7
8
Bu da merak edenler için Kapalıçarşı'nın eski bir fotoğrafı
Bu da merak edenler için Kapalıçarşının eski bir fotoğrafı

9
Panorama 1453 Tarih Müzesi
Panorama 1453 Tarih Müzesi
31 Ocak 2009 tarihinde açılan müze İstanbul'un en beğenilen müzeleri arasında yer alıyor. Yağmurlu bir günde gidilebilecek en iyi müzelerden biri olan Panorama 1453 Tarih Müzesi, 2008 yılında 5 milyon dolarlık maliyet ile tamamlanmış Müzenin panoramik resim çalışmaları 8 sanatçı tarafından 3 yılda bitirilmiş.

10
11
12
İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum
Yağmurlu havada gezebileceğiniz en güzel yerlerden bir diğeri İstanbul Akvaryum. 1.500 farklı türden 15 bin canlının bulunduğu akvaryum, ailenizle veya arkadaşlarınızla yeni yerler keşfetmek için en uygun mekanlar arasında. Yıllık 2,5 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği akvaryum 1.2 kilometrelik gezi rotasına sahip.

13
Tüm bunların yanı sıra akvaryum alanı içinde yapay yağmur ormanı da var. Burada deniz canlılarının dışında tropik bölgelere özgü sürüngen ve kemirgenler de yer alıyor.

14
15
Galata Kulesi

Galata Kulesi</p><p>
İstanbul denilince akla gelen yegane yerlerden birisi Galata Kulesi'dir. İstanbul'un eşsiz manzarasını gözler önüne seren kule, yağmurlu bir havada İstanbul'u seyrederek kahvesini yudumlamak isteyenler için bir numaralı mekan.

16
Galata Kulesi 528 yılında yapılmasıyla birlikte aynı zamanda 2013 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edildi.

17
İstanbul Modern

İstanbul Modern</p><p>
11 Aralık 2004'de ziyarete açılan müze İstanbulluların olmazsa olmazları arasında. Sanat ufkunuzun gelişmesine katkıda bulunacak bu müzede resimden heykele, enstalasyondan videoya uzanan farklı disiplinlerden yapıtlara ev sahipliği yapıyor.

18
19
20
21
Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı </p><p>
Dışı kadar içi de bir o kadar ihtişamlı olay saraydır. Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan saray günümüze kadar varlığını sürdürmekle birlikte İstanbul'u teslim eden yapıların arasında en önemlilerinden biridir. Tam da Boğaz Köprüsü'nün altında yer alan saray yağmurlu gününüzü güzel kılacaktır.

22
23
24
İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi </p><p>
Sadece çocukların değil 7'den 70'e herkesin oldukça ilgisini çeken Oyuncak Müzesi sizi bir an olsun gülümsetecek ve çocukluğunuza götürecek. İstanbul Kadıköy'de bulunan bu müze Sunay Akın tarafından 2005 yılında kuruldu. Dünyanın dört bir yanından gelmiş binlerce çeşit oyuncak keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak.

25
26
27
İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi </p><p>
Dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alan bu müze çeşitli kültürlere ait bir milyonu aşkın esere ev sahipliği yapıyor. Eski tarihe dayanan müze, 1891 yılında ziyarete açılmış. Müzenin içinde Eski Şark Eserleri, Çinili Köşk müzesi ve Arkeoloji Müzesi olmak üzere gezebileceğiniz 3 ayrı bölüm bulunuyor.

28
29

Haber Yayın Tarihi: 30.11.2016 15:55

Son Dakika Soğuk Havalarda İstanbul'da Gezilecek En Güzel 9 Yer - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü