Şöhreti herkesi kendine çekiyor! Tapınak Şövalyeleri'nin yaşadığı gizemli kule: Quinta da Regaleira - Son Dakika

Şöhreti herkesi kendine çekiyor! Tapınak Şövalyeleri'nin yaşadığı gizemli kule: Quinta da Regaleira

12.08.2021 13:45

Quinta da Regaleira, Portekiz'in en gizemli yerlerinden biri. Tapınak Şövalyeleri'nin yaşadığı, sonrasında da iddialara göre gizemli toplantılara ev sahipliği yapan Quinta da Regaleira, turistlerin akınına uğruyor. Sebebi ise şöhretine neden olan gizemi.

1
Quinta da Regaleira, Portekiz'in en dikkat çekici yerlerinden biri. Bu tarihi kule yüzlerce yıl önce Tapınak Şövalyeleri'nin yaşadığı bir kuleydi.

2
Bu tarihi kule yüzlerce yıl önce Tapınak Şövalyeleri'nin yaşadığı bir kuleydi. Bu şövalyeler Avrupa tarihi açısından büyük öneme sahip savaşçılardı.
3
Orta Çağ boyunca önemli bir konuma ve güce sahip olan Tapınak Şövalyeleri'nin kullandığı bu tarihi kule günümüzde de dikkat çekmeye devam ediyor.

4
Portekiz'in turistik Sintra bölgesinde bulunan Quinta da Regaleira, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor.

5
Gotik mimari örneğini yansıtan kule görüntüsüyle de dikkat çekiyor. Dışarıdan bakıldığında sahip olduğu ürkütücü görüntü aynı zamanda bir şöhret de sağlıyor.
6
Spiral yapıda inşa edilen Quinta da Regaleira kulesi, Tapınak Şövalyeleri'nin ardından inanışa göre gizemli toğlantıların da gerçekleştirildiği bir yere dönüştü.

7
12. yüzyılda inşa edilen Quinta da Regaleira, günümüzde Sintra bölgesine gelen turistlerin de ilgi gösterdiği bir yer haline gelmiş durumda.

8
Kulenin en ilgi çekici yanı geçmişte burada gerçekleştirilen gizemli toplantılara dair ipucu elde etmek. Ne yazık ki bilgi almak oldukça zor. Ancak Tapınak Şövalyeleri'nin gerçekleştirdiği bu toplantılara dair elimizde pek bir bilgi bulunmuyor. Zira bu şövalyeler sır saklama konusunda da iyi bir şöhrete sahiptiler.
9
Haçlı Seferleri sonrası önemli bir güç elde eden Tapınak Şövalyeleri sır saklama konusunda oldukça dikkatliydi. Ancak dönemin Avrupası'na yön veren bu topluluğun bu bölgeyi kendisine mesken tuttuğu bilinen bir gerçek. Kaynak: Milliyet

Son Dakika Şöhreti herkesi kendine çekiyor! Tapınak Şövalyeleri'nin yaşadığı gizemli kule: Quinta da Regaleira - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement