Sokak Kedisi Hayatını Değiştirdi - Son Dakika

Sokak Kedisi Hayatını Değiştirdi

07.05.2014 14:10

1
İngiltere'de sokaklarda şarkı söyleyerek yaşamaya James Bowen, uyuşturucu bağımlısı evsiz adam, bir gün yaralı ve aç halde bulduğu sarman bir kedi sayesinde yaşama döndü.

2
Sokaklarda yaşayan James Bowen, bir gün yaralı bir sarman bulduğunda hayatı tamamen değişir. Sokak müzisyenliği yaparak kıt kanaat geçinen Bowen, kediyi iyileştirmek ve ona bakmak için mücadele verirken, kendi hayatının da iyileştiğini fark eder.

3
Bowen'i çaresiz bir insana dönüştüren uyuşturucu bağımlılığından kurtulmayı, Bob ismini verdiği bu kedi sayesinde başarır.

4
Bowen ile Bob sokaklarda müzik yaparken ayrılmaz bir ikili olurlar ve kısa sürede pek çok hayran kazanırlar.

5
Zamanla fenomen haline gelen Bowen ve Bob, İngiltere sokaklarında, mücadeleci yaşamlarıyla herkesin konuştuğu ikili haline gelir.

6
Bowen ve Bob İngiltere'de fenomen olduktan sonra, Bowen hikâyesinin romanını yazmaya karar verir. Ve "Sokak Kedisi Bob" adında ki kitabı yazar.

7
"Sokak Kedisi Bob" kitabını, Bowen şöyle açıklıyor: "O anda ihtiyacım olan son şey bir kedinin getireceği ek sorumluluktu. Sosyal konutlarda kıt kanaat geçinmeye çalışan, başarısız bir müzisyen ve iyileşme yolundaki bir uyuşturucu bağımlısıydım."

8
Kitap piyasa çıkar çıkmaz, İngiltere'de en çok satanlar listesine girdi. Kitabın ünü sadece İngiltere'de kalmadı, tüm dünyaya yayıldı. 22 dile de çevrilen kitap ile Bob ve Bowen'i tüm dünya tanımış oldu.

9
Bowen kitabında kendinden bahsederken, Avustralya'dan İngiltere'ye göç ettiğini, aksanı ve herkesi memnun etme çabası yüzünden tutunamadığını söylüyor. Bunu aşmak için daha çocukken zamk koklamaya, ardından da esrar içmeye, aseton ve tiner koklamaya başlamış.

10
Bir süre sonra sokaklarda kalmaya başlayan Bowen, Londra sokaklarını şöyle tanımlar; "Londra'nın sokaklarında yaşamak onurunu, gururunu, kişiliğini, kısaca her şeyini ayaklar altına almaktır."

11
Dilencilikten vazgeçip sosyal konutlarda yaşamaya başladığı 2002 yılında bir müzik grubuna dâhil olur Bowen, iki albüm çıkarır. Ama işler daha sonra iyi gitmez.

12
Bowen'in durumu böyleyken karşısına çıkan sarman kedi, öyle bir sarmalıyor ki Bowen'ı, Londra'nın Tottenham mahallesinde yeni tuttuğu dairesinin kirasını ödemek için müzisyenliğe başlıyor.

13
Kendini takip eden kedisinin de şirinliği sayesinde, gitar kutusu para doluyor. İyileşme başlıyor, bağ kuruluyor.

14
Bir yayınevi editörü ve yazar ajanı olan Mary Panchos'un dergi satarken gördüğü ve ardından hikâyesini merak ettiği Bob ve Bowen, işte böylece karşımıza çıkmış oluyor. Kitap, İngiltere'de 500 binin üzerinde kopya satmış ve tam 22 dile çevrilmiş.

15
Uyuşturucuyu bırakan ve Bob ile kazandığı paralar sayesinde bir eve yerleşen Bowen, kedisi sayesinde şu anda iyi bir hayat yaşıyor.

16
‘A Street Cat Named Bob' (Bob Adlı Bir Sokak Kedisi) adlı kitabı yaklaşık 500 bin satan, 22 dile çevrilen Bowen, bu sayede 30 bin sterlin (90 bin TL) kazanmış.

17
İşte Bob ve Bowen'in fotoğrafları...

18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Son Dakika Sokak Kedisi Hayatını Değiştirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti