Sokakta Yaşayan Adamın Hayatı 35 Yıl Sonra Değişti - Son Dakika

Sokakta Yaşayan Adamın Hayatı 35 Yıl Sonra Değişti

28.12.2015 16:39

1
Brezilya'da sokakta yaşayan adam, kendisine yardım eden genç kadına verdiği şiirin sosyal medyada paylaşılması sayesinde 35 yıldır görüşmediği kardeşine kavuştu.

2
Brezilya'da bir caddede kendisi için uygun gördüğü bir köşede günlerini geçiren adam, sokakta tanıştığı Shalla Monteiro isimli kadına şiir yazmayı çok sevdiğini söyleyip şiirlerinden birini hediye etti. Genç kadın, adamın yeteneğinden ve sokakta yaşamasından çok etkilendiği için, onun şiirlerini yayınlamak ve varlığından daha fazla kişiyi haberdar etmek amacıyla bir Facebook sayfası açtı.

3
Kısa sürede 100 binden fazla kişinin beğendiği bu sayfada Sobrinho'nun şiirleri ve kısa hikayeleri yayınlandı. Hikayeleri ve kendisi giderek bilinilirlik kazanan Sobrinho'nun başına hiç beklemediği bir şey geldi; insanlar yaşadığı yerde durup ona selam vermeye, onunla sohbet etmeye başladılar.

4
Daha da şaşırtıcı olan ise Facebook sayfasını beğenenlerden birinin, onun seneler önce izini kaybettiği öz abisi olduğu ortaya çıktı.

5
Abisi, onun varlığından haberdar olur olmaz, sayfanın kurucusu Shalla Monteiro ile iletişime geçti. Sobrinho'ya onun yanına taşınmasını ve birlikte yaşamalarını teklif etti. Teklifi kabul eden Sobrinho uzun süreden sonra kavuştuğu aile üyesiyle birlikte sıcak bir evde yaşamaya başladı. Bu arada Sobrinho hayatı boyunca en çok istediği şeye, şiirlerinin bir kitap haline getirilmesi hayaline de yaklaşımış oldu.

6
Sobrinho'nun varlığından abisinin haberdar olmasını sağlayan genç kadın da unutulmadı. İkili hala arada sırada görüşüyor ve arkadaşlar.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Annesi ve babası küçük yaşta ayrılan Diana Kim, evsizlerin fotoğrafını çekmek yollara düştüğü projede, sokaklarda yatan babasıyla karşılaştı.

22
Hawaii'li Diana Kim, O'ahu'da stüdyosu olan bir fotoğrafçı ve hukuk öğrencisiydi. Sokaklarda evsizleri çekmeye başladı ve sonrasında inanılmaz bir olay meydana geldi. Diana'nın babasıyla olan ilişkisi bundan birkaç yıl öncesine kadar hayal kırıklığı, acı ve eksiklik anlamında geliyordu. Ancak sonrasında yaşanan rastlantılar ikisini bir araya getirdi ve ortaya inanılmaz bir hikaye çıktı.

23
2012'de Honolulu sokaklarında evsizleri çeken Diana gözlerine inanamadı. Fotoğrafını çektiği o adam öz babasıydı. Onu sokakta, pasaklı ve aşırı zayıf bir halde buldu.Daha da kötüsü o babasını tanırken, babası onu hatırlayamadı.

24
Diana o anı "Onu bir köşede asfalta bakarken gördüm. Saçları birbirine dolanmıştı. Biraz tereddütün ardından cesaretimi topladım, yanına yaklaştım ve ona seslendim. Beni duymadı. Ardından daha da yaklaşıp omuzuna dokundum. Yine bir tepki yoktu. Bana bakmadı, dönmedi. Yoldaki birkaç insan benim çabalarımı görünce merakla bakmaya başladı. Ardından bana yaklaşan bir kadın 'Boşuna uğraşma, günlerdir orada' dedi.

25
Bundan sonraki 2 yıl boyunca Diana, babasının evi olan sokaklarda onu görmeye gitti. Ağır şizofren olan babası, Diana'nın ilaç, tedavi, kıyafet, yiyecek gibi ona sunduğu her şeyi reddetti. Ancak durum ne kadar umutsuz olursa olsun Diana vazgeçmedi.

26
Diana babası ile yaptığı son "gerçek" konuşmada babasının ona "Diana hayatında olmadığım için çok üzgünüm. Ama kendine bir hayat ve aile kurduğun için mutluyum. Onlar için daha iyi ol. Benim için ve hakkımda dedikleri için endişelenme. Eğer beni mutlu etmek ve gururlandırmak istiyorsan, annenle benim yanında olamamızın aksine ailenin yanında ol. Herkesi kurtarmaya çalışma. Sadece kendin ve ailen için endişelen" dediğini söylüyor.

27
Bu konuşmanın ardından Diana, babasını affetti. 2014 Ekim'inde Diana kuzeninden bir telefon alıp babasının kalp krizi geçirdiğini öğrendi. Hastanedeki birkaç ay boyunca Diana ve babası zorlu dönemden geçtiler ve bu zorlu süreç sonunda babası hayatını kontrol altına almayı ve tedavi olmayı kabul etti.

28
Diana babasından kahve içmek için telefon alıyor ve babasının yıllardır yattığı sokaklarda tekrar buluşuyorlar. Babası sağlıklı ve eskisinden çok farklı görünüyordu. Diana o anları kendisine ait blogda, "Bugün babamla ilk kez tanışmış gibiyim" diye anlattı

29
30
31
Maceraperst gezgin Cory Richards'ın, 8 bin metre yükseklikteki dağa tırmanırken, arkadaşlarının çığın altında kalmasından sonra, ölüm korkusu ile çektiği selfie sayesinde tüm hayatı değişti.

32
Dünyayı dolaşma istediği yüzünden 14 yaşında okulu bırakan Richards'ın, fotoğrafçılık kariyerinin başlaması, 8 bin metre yükseklikteki Pakistan'ın Gaşerbrum II zirvesinde başına gelen o korkunç olay ile oldu.

33
8 bin metre yükseklikte zirveye çıkan ilk Amerikalı olarak tarihe adını yazdırmış. Ancak fotoğrafçılık kariyeri bu tarihe geçişle değil, çektiği o selfie ile başlamış.

34
Arkadaşlarıyla birlikte, zirveden inişe başladıklarında bir çığın altında kalıp ölmelerinden sonra, Richards o dehşet verici anların verdiği korkunç ölüm korkusundan kurtulmak için selfie çekmeyi düşünmüş. İşte Cory Richards'ın ölümle baş ettiği o anlar Nat Geo'nun dergi kapağı olarak kullanıldı ve Richards'ın büyük kariyerine ilk adım atılmış oldu.

35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50

Son Dakika Sokakta Yaşayan Adamın Hayatı 35 Yıl Sonra Değişti - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement