Son Dakika Haberleri: Somali'de 5 Günde 105 Ameliyat

Somali'de 5 Günde 105 Ameliyat

6 yıl önce

Somali’de, Yeryüzü Doktorları 5 günde 105 ameliyat gerçekleştirdi.

1
Sağlık Bakanlığı Doktorları Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesindeydi. Somali Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Somali’de geceli gündüzlü çalışarak 5 günde 105 Ameliyat gerçekleştiren doktorlar, ameliyatlarını Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesi’nde gerçekleştirdi.
2
Türk Kızılayı ve TİKA’nın katkılarıyla 6 Mart 2012 den bu yana Mogadişu’da Somali halkına sağlık hizmeti veren Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesi bölgenin en modern ve donanımlı hastanesi olarak tüm Somali’nin örnek kurumlarından biri durumunda.
3
Bölgede ameliyatlar yapmak üzere bulunan 12 kişilik Sağlık Bakanlığı ekibi, Somali’de Yeryüzü Doktorlarının misafiri oldu. Bir hafta boyunca Yeryüzü Doktorları’nın misafirhanesinde konaklayan doktorlar ameliyatlarının tümünü de Yeryüzü Doktorları Şifa Hastanesi’nde gerçekleştirdi.
4
Somali’de 5 günde 105 ameliyat gerçekleştiren ekip Plastik cerrahi, Üroloji, Çocuk ve Genel cerrahi alanında çalışmalar yaptı. Ekibin enerjisi ve uyumu, saatlerce süren operasyonların başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağladı.
5
Somali’de güvenlik sorunlarına karşın gece geç saatlere kadar ameliyatlar devam etti. Bakanlık hemşire ve doktorları sabah 07.30’dan aksam 23.00’a kadar ameliyathaneden çıkmadan çalıştılar.
6
Somali Sağlık Bakanlığı yetkilileri Yeryüzü Doktorları’nın misafirhanesine gelerek özverili çalışmaları için ekibe teşekkürlerini iletti. Çalışma, devlet ve Sivil Toplum Örgütlerinin başarılı ortaklıklarından biri olarak Somali sağlık tarihinde yerini aldı.Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:32 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor! Güzel model Bella Hadid, Instagram'da şeffaf kıyafetiyle fotoğraf paylaştı! Beğeni butonu çöktü