'Son 100 Liram da Yandı' - Son Dakika

'Son 100 Liram da Yandı'

30.12.2010 13:04

1
Adana'da astım hastası 64 yaşındaki Muhsin Gizlet uykuya dalınca, elinden düşürdüğü sigaradan tutuşan kiracı olduğu evinin yanışını, gözyaşları içinde izledi.Hurmalı Mahallesi 10 Sokak'taki 2 katlı ahşap evde kiracı olarak tek başına yaşayan Muhsin Gizlet, dün akşam elindeki sigara ile uykuya daldı. Gizlet'in elinden düşen sigara eşyaları tutuşturdu. Duman ve alevleri fark ederek uyanan Gizlet, su dökerek müdahale ettiği yangını söndüremeyince, kendini dışarı attı.

2
İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, ahşap evdeki yangını hemen söndürdü ama bina kullanılmaz hale geldi. Fenalaşınca komşularının verdiği sandalyeye oturan Muhsin Gizlet, evinin yanışını gözyaşları içinde izledi. Komşuları tarafından teselli edilen Gizlet, kebapçı olduğunu ancak astım hastası olduğu için çalışamadığını söyledi.
3
Sigara içerken uykuya daldığını belirten Gizlet, "Uyandığımda elimdeki sigara düşmüş ve eşyalar tutuşmuş, bina ahşap olunca da kısa sürede yangın büyüdü. Söndürmeye çalıştım ama olmadı canımı zor kurtardım. Cebimdeki son 100 liram da yandı. Gideceğim yer de, param da yok. Ne yapacağım bilmiyorum" dedi. Gizlet geceyi yakınlarının yanında geçirdi.
4
5

YORUMLAR
500

Son Dakika 'Son 100 Liram da Yandı' - Son Dakika


Advertisement