Firavun'un laneti mi? Süveyş krizi, tren faciası derken felaketler hız kesmiyor - Son Dakika

Firavun'un laneti mi? Süveyş krizi, tren faciası derken felaketler hız kesmiyor

31.03.2021 10:22

Mısır'da Bir hafta içerisinde art arda yaşanan felaketler, sosyal medyada ‘Firavun'un laneti' komplo teorilerinin yayılmasına yol açtı. Kazaların, antik Mısır mumyalarının bir müzeden diğerine nakledilecek olması sebebiyle yaşandığına inanılıyor.

1
Mısır'da önümüzdeki hafta aralarında antik Mısır'ın en kuvvetli hükümdarı olan Firavun 2. Ramses ve Kraliçe Ahmose Nefartari'nin mumyalarının da yer aldığı 22 mumyanın bir müzeden başka bir müzeye taşınacak olması, sosyal medyada peş peşe meydana gelen felaketlerin "mumyalar rahatsız edildiği" için yaşandığı yorumları yapılmasına sebep oldu.
2
Ülkede Süveyş Kanalı'nda deniz trafiğini tamamen durduran gemi kazası yaşanmıştı.
3
Bu olayın yanı sıra Sevhac şehrinde 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan bir tren kazası meydana gelmişti.

4
Ayrıca başkent Kahire'de 10 katlı bir binanın yıkılması sonucu 18 kişi hayatını kaybetmişti.

5
"KRALI RAHATSIZ EDENE ÖLÜM KANAT TAKARAK ULAŞACAK"
 KRALI RAHATSIZ EDENE ÖLÜM KANAT TAKARAK ULAŞACAK
Sosyal medya kullanıcıları, Firavun 2. Ramses'in söylediğine inanılan "Kralın huzurunu bozanlara ölüm kanat takarak ulaşacak" sözüne dayanarak üst üste gelen kazalara mumyaları taşıma projesinin sebep olduğunu iddia ediyor.
6
2 Nisan'da ülke tarihinin en büyük taşımalarından biri olarak Tahrir Meydanı'nda bulunan Mısır Müzesi'nden alınacak 22 mumya, Fustat'ta bulunan Ulusal Mısır Uygarlığı Müzesi'ne 40 dakika içerisinde nakledilecek.
7
'Firavun laneti' komplo teorisiyle ilgili konuşan Mısırlı arkeologlar, art arda yaşanan talihsiz kazaların mumyalarla ilgisi olmadığını ve taşıma sırasında hiçbir mumya ve mezara zarar gelmeyeceğini açıkladı.
8

Son Dakika Firavun'un laneti mi? Süveyş krizi, tren faciası derken felaketler hız kesmiyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi