Son Dakika Haberleri: Son Şehitlerimizi Uğurluyoruz

Son Şehitlerimizi Uğurluyoruz

12 yıl önce

1
Anne Melike, elinde yavrusunun fotoğrafı... Gözyaşları sel olup akıyor... Nasıl ağlamasın? Oğlu bu vatan toprakları için şehit düştü... Feryat figan değil... Şaşırtıcı biçimde ürkek... Sanki birşeyden korkuyor... Sonra anlıyoruz endişesini... Onun Fevzisi şehit, diğer oğlu Ferdisi ise dağda... Yani terörist... Belki de Fevzisini şehit eden yine onun oğlu...

2
DİYARBAKIR Lice İlçesi Kayacık Beldesi kırsalında PKK'lı teröristlere girdiği çatışmada şehit düşen komando er Fevzi Güngör'ün cenazesi, memleketi Bitlis'in Güroymak İlçesi'nde 2 bin kişinin katıldığı bir törenle gözyaşları arasında toprağa verildi. Terhisine 3 ay kalan şehit olan komando er Güngör'ün ağabeyinin de terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda olduğu belirtildi.


3
Şehit komando er Fevzi Göngör'ün bir kardeşinin de terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda olduğu öğrenildi. 26 yaşındaki ağabeyi Ferdi Güngür'ün 2007 yılında örgüte katıldığı ve Van Ağır Ceza Mahkemesi tarafından da 6 Haziran 2007 tarihli kararla arandığı belirtildi. Şehit Güngör'ün 2'si kız 5 kardeş oldukları kaydedildi.

4
Teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan 21 yaşındaki er Fevzi Güngör'ün baba evine ateş düştü. İlçenin Şentepe Mahallesinde oturan şehit komando er Güngör'ün ölüm haberini alan babası Ekrem Güngör ile annesi Melike Göngör sinir krizleri geçirdi.

5
Baba evine ateş düşen bir başka şehidimiz Binbaşı Süleyman Can.

Ağrı-Kars sınırındaki Sinek Yaylası'nda güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan binbaşının 2006-2008 yılları arasında Sason'daki askeri birlikte görev yapan Jandarma Binbaşı Süleyman Can tayininin 2008 Ağustos ayında Rize'ye çıktığı daha sonra Ağrı'da görevlendirildi.

Ağrı'daki çatışmada bir uzman çavuş ile 4 er de yaralanmıştı.

6
Diyarbakır Lice ilçesinin Kayacık kırsalında çıkan çatışmada şehit olan erlerin Fevzi Güngör ve İsmail Uygun olduğu bildirildi. Şehit er Güngör'ün Bitlis Güroymak ilçesi, İsmail Uygun'un ise Adana doğumlu olduğu, ancak Uygun ailesinin Kayseri'de oturduğu belirtildi.

Şehit erin cenazesi Diyarbakır'daki törenin ardında Kayseri'de düzenlenen tören ile toprağa verildi.

7
Diyarbakır'ın Lice İlçesi Kayacık Jandarma Karakolu'nda Görev Yaparken, PKK Terör Örgütü Üyeleriyle Girilen Çatışmada Şehit Düşen Jandarma Çavuş İsmail Uygun İçin Memleketi Kayseri'de Cenaze Tören Düzenlendi. Binlerce Vatandaşın Katıldığı Törende Şehit İsmail Uygun Gözyaşlarıyla Son Yolculuğuna Uğurlandı.
8
Şehidin 2 yaşındaki kızı Beyza ise olan bitenleri habersizce seyretti. Şehidin annesi Sultan, babası Mürsel ve eşi Ayşe cenaze namazı öncesinde İsmail Uygun'un tabutuna son kez sarıldılar.
9
Diyarbakır'da terör örgütü PKK üyeleriyle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Çavuş İsmail Uygun için memleketi Kayseri'de öğleden sonra bütün camilerde Sela verildi.
10
İkindi namazı öncesinde şehit İsmail Uygun'un cenazesi Hunat Camii'ne getirildi.
11
Gözyaşlarını tutamayan şehit yakınları tabuta son kez sarılırken, PKK terör örgütüne lanet yağdırdılar.
12
Şehidin erkek kardeşi Ali Uygun, 'Ben de şehit olacağım.
13
14
15
16
17
18
Bir vatandaş ise cenaze törenine katılan komutanlara, 'Şunlara bir bomba atarak yok edemiyor musunuz?' diyerek olanlara tepki gösterdi.
19
20
21
22
Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Er Fevzi Güngör, memleketi Bitlis'in Güroymak ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.
23
Güroymak Kümbet Camii'nde düzenlenen törende şehit Fevzi Güngör'ün özgeçmişi okundu. Zorlukla ayakta duran şehit babası Ekrem Güngör'ü komutanlar teselli etti.
24
Ağıtlar yakan anne Melike Güngör'ü ise komşuları teskin etmeye çalıştı.
25
Burada kılınan cenaze namazının ardından dualar okundu.

26
Şehidin tabutu Tatvan 6. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatan ve Güroymak Kaymakamı Rıfat Altan tarafından omuzlarda taşınarak cami çıkışına getirildi.
27
Burada cenaze yürüyüşü ile anayola kadar götürülen şehidin tabutu, cenaze aracıyla Güroymak Asri Mezarlığı'na taşındı.

28
Şehidin naaşı yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla toprağa verildi.
29
30
31
32
33
34
35Haber Yayın Tarihi: 20.11.2008 08:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!