Son Yemeği Türk Kebabı Oldu! - Son Dakika

Son Yemeği Türk Kebabı Oldu!

24.05.2013 12:00

Öldürülen İngiliz askerin son görüntüsü ortaya çıktı

1
Londra'da sokak ortasında öldürülen İngiliz askeri Lee Rigby'nin olaydan 2 saat önce mahalledeki bir Türk kebapçısında yemek yediği öğrenildi.
2
Kebab YE adlı Türk kebapçısında çalışan Türkler “Ölen askeri 3 yıldır tanıyorduk. Ölmeden iki saat önce de bize gelip kebap yedi. Kendisini çok severdik. Allah rahmet etsin. Ölümü bizi çok üzdü” diye konuştular.
3
Ölen asker, son görüntülerinde saldırı sırasında giydiği “Help for Heroes” (Kahramanlara Yardım Edin) tişörtüyle görülüyor.
4
Türk kebapçıda çalışan Ömer Aslanboğa, olay sonrası yaşanan gerilim nedeniyle endişeli olduklarını söyleyerek, 'Bundan sonra ne olacak bilmiyoruz. Biraz önce bir kıvılcım oluştu. İngilizlerle Araplar takıştılar. İngiliz bayrağını aldı çöpe attı birisi...'
5
'Ufacık bir kıvılcım çok şeylere mal olacak. Londra'yı etkileyecek. Ülkeyi etkileyecek, bizleri etkileyecek. Üzgünüz. Burada Somalilerin camisi var. Olay Somalili Müslümanları da çok rahatsız etti' diye konuştu.
6
Londra'nın güneydoğusundaki Woolwich'te bulunan Kraliyet Topçu Birliği kışlası yakınlarında gerçekleşen olayda, iki siyahi saldırgan satır ve pala ile 3 kişiye saldırarak 1 kişiyi öldürmüş, 2 kişiyi yaralamıştı.
7
Bu açıklama sonrası İngiltere genelinde aşırı sağcılar, Müslümanları ve camileri hedef aldı. Grup, İngiliz Savunma Ligi EDL yanlıları kar maskeleri takarak cinayetin işlediği bölgede gösteri yaparken, "İslamcı solucanlara teslim olmayacağız" sloganları attı.
8
9
10
11
12

Son Dakika Son Yemeği Türk Kebabı Oldu! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement