Son Yılların En Büyük Etnik Kıyımı Sudan'da Yaşanıyor - Son Dakika

Son Yılların En Büyük Etnik Kıyımı Sudan'da Yaşanıyor

22.04.2014 09:01

1
Birleşmiş Milletler, geçen hafta Güney Sudan'ın petrol kenti Bentiu'nun silahlı gruplar tarafından ele geçirilmesinden sonra yüzlerce kişinin farklı etnik kimlikleri nedeniyle öldürüldüğünü duyurdu.

2
Etnik kıyım, ülkenin petrol kenti Bantiu'nun silahlı gruplar tarafından ele geçirilmesinin ardından başladı.

3
Birleşmiş Milletler, Bantiu'daki etnik kıyım bilançosunu yüzlerle ifade ederken, yetkililer 'Nuer' toplumuna bağlı silahlı grupların cami, kilise ve hastaneleri hedef aldığını belirtti

4
Azınlık 'Nuer' toplumu, silahlı muhalif Riek Machar'ı desteklerken, Güney Sudan Devlet Başkanı Salva Kiir ise ülkenin en büyük etnik grubu 'Dinka'ya bağlı.

5
Güney Sudan radyolarında 'Dinka'lara mensup kişilere şehri terk etmesi çağrısı yapılırken, yayınlara ilişkin bazı iddialar oldukça çarpıcı: "Ülkedeki çoğunluk etnik grup Dinka grubuna mensup kadınlara tecavüz edilmesi çağrısı yapıldı..."

6
Azınlık 'Nuer' toplumu, silahlı muhalif Riek Machar'ı desteklerken, Güney Sudan Devlet Başkanı Salva Kiir ise ülkenin en büyük etnik grubu 'Dinka'ya bağlı.

7
BM, 'Nuer' grubundan olmayanların ve yabancı uyrukluların Bentiu'da öldürüldüğünü de belirtiyor.

8
Ülkedeki çatışmalar, geçen yıl aralık ayında Devlet Başkanı Kiir'in, Machar'ı darbeye teşebbüsle suçlamasının ardından patlak vermişti.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Son Dakika Son Yılların En Büyük Etnik Kıyımı Sudan'da Yaşanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı