Sonbahar Aylarında Cildimize Ne Yapabiliriz? - Son Dakika

Sonbahar Aylarında Cildimize Ne Yapabiliriz?

6 yıl önce

Güneşli günlerin cilde verdiği zararı yok etmek adına birçok kişi soluğu estetik merkezlerinde alıyor.

1
Sonbahar aylarında en çok yapılan operasyonlar Prp tedavisi, güneş ışınları azaldığı için aynı zamanda peeling için uygun zamanlar.
2
Güneş lekeleri için Platelet Rich Plazma, bilinen adıyla ‘PRP’ tedavisi’yle kırışıklıklarda, sivilce izlerinde, güneş lekelerinde ve saç dökülmesini durdurmada yüz güldüren sonuçlar alınıyor.
3
Prp tedavisin de kullanılan uygulama kitleri farklılık taşır. Bunların hastanın önünde açılıp hazırlanması önemlidir.
4
PRP de enjekte edilen karışım, hastanın kendi kanıyla hazırlandığı için alerji riski yok. Sadece işlem sırasında kızarıklık meydana gelebiliyor ve bu da birkaç saat sonra tamamen geçiyor.
5
Göz alıcı ve canlı bir cilt için peeling gerçekten uygun tedavilerden birisidir. Sonbahar ve kış döneminde bu uygulama için en uygun zamanlardır.
6
Peeling üst derinin soyulması ile derinin yenilenmesi ve cilt sorunlarının giderilmesinde uygulanan en etkili yöntem. Peelingde temel amaç cildin hasar görmüş tabakalarını kaldırarak sağlıklı tabakayı ortaya çıkarmak ve cildi canlandırmaktır.
7
Peeling bazı cilt tiplerinde kişiye özgü bazı rahatsızlıklar bu uygulamayı riskli hale getirebilir. Bu sebeple doktorunuzun alacağı ayrıntılı peeling tedavisi önem taşır.
8
Uygulama sonrası güneş ışınlarından korunmalı ve makyajdan kaçınılması gereklidir.
9
Meyve asitleri ile hafif peeling cildin üst tabakası yüzeysel olarak soyar. 5 dakika içinde yapılan uygulama esnasında ciltte hafif bir yanma ve hafif bir kızarma olur.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Aşk Adası'nın fenomen yarışmacısı Paige Turley, kırbaçla kucak dansı yaptı! Sevgilisini öldüren Hintli genç cinayeti canlı yayında itiraf etti Adanalı dizisinin Pınar'ı Tuğçe Özbudak, estetikle bambaşka birine dönüştü! Son hali şoke etti Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu!

Son Dakika Haberleri