Sony'nin Yeni Aynasız Fotoğraf Makinesi ?7r Iı - Son Dakika

Sony'nin Yeni Aynasız Fotoğraf Makinesi ?7r Iı

26.06.2015 03:16

Sony'nin yeni aynasız fotoğraf makinesi ?7R II'de 42.4 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü, 5 eksenli görüntü sabitleme, dahili 4K video kayıt, sessiz...

1
Sony’nin yeni aynasız fotoğraf makinesi α7R II’de 42.4 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü, 5 eksenli görüntü sabitleme, dahili 4K video kayıt, sessiz çekim, hızlı hibrit AF ve daha birçok özellik bulunuyor.

Kaynak :

2
399 odak düzlemi aşama algılamalı AF noktası sayesinde orijinal α7R’ye kıyasla %40 daha fazla yüksek hızlı AF tepkisi sunan, dünyanın ilk arkadan aydınlatmalı full-frame Exmor R CMOS sensörüne sahip.
3
Aynı zamanda ünlü α7 II modelinden ödünç alınan 5 eksenli görüntü sabitleme sistemini de içeren fotoğraf makinesi, 4K videoyu aralarında 35mm ve dijital fotoğraf makineleri için dünyada ilk defa, full-frame formatın da bulunduğu (piksel gruplama olmaksızın) birden fazla formatta çekip kaydedebiliyori. Ayrıca, yakınlarda geliştirilen XGA OLED Tru-Finder da dünyanın en yüksek vizör büyütme oranını (0,78x) sunuyor.

4
Wi-Fi ve NFC uyumlu olan yeni α7R II fotoğraf makinesi, Android ve iOS platformlarında bulunan Sony’nin PlayMemories Mobile uygulamasının yanı sıra Sony’nin giderek artan ve fotoğraf makinesine yaratıcı imkânlar ekleyen ve giderek büyüyen PlayMemories Camera Apps yelpazesi ile de tamamen uyumlu.
5
Sony aynı zamanda video çekimlerinde α7R II’ye eşlik etmek için ideal olan yeni LCD monitör modeli CLM-FHD5’i de hayata geçirdi. Kompakt bir 5.0 tip Full HD (1920x1080p) LCD monitör olan CLM-FHD5, hassas odaklama için büyütme ve peaking işlevi, pozlamayı ayarlamak için sahte renk ve video düzey işareti ile S-Log çekime yardımcı olmak üzere S-log ekran yardımı gibi özelliklere sahip.

6

α7R II, Türkiye’de Ağustos ayında satışa sunulacak.

7

Son Dakika Sony'nin Yeni Aynasız Fotoğraf Makinesi ?7r Iı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bebek büyüklüğünde kurbağayı gören köylüler dondu kaldı Bu hastalık milyonda bir görülüyor! Uyuyunca haftalarca gözünü açamıyor Bikinisiyle poz veren Kim Kardashian ayaklarıyla dalga konusu oldu Kalp krizi iki can birden aldı! Önce anne sonra göğsündeki bebeği hayatını kaybetti Ölüm sayılarının rekor kırdığı Hindistan'da milletvekili şifa olsun diye inek idrarı içti
Advertisement