Son Dakika Haberleri: Sosyal Medyanın En Nefret Edilen Fenomeni: Aylık Kazancı 37 bin TL

Sosyal Medyanın En Nefret Edilen Fenomeni: Aylık Kazancı 37 bin TL

5 ay önce

Yeni iş mecrası haline gelen ve büyük uğraş isteyen fenomenlik Sophie Michelle'yi zengin yaptı. Sadece 1 yıl önce Youtube'a giriş yapan Sophie, şimdi tabiri caizse para basıyor.

1
İşte sosyal medyanın en nefret edilen fenomeni: Sophie Michelle
2
21 yaşındaki İngiliz Sophie Michelle, çektiği videolarda aldığı reklamlardan da hatrı sayılır paralar kazanıyor. Öyle ki Sophie'nin ayda 37 bin TL kazandığı söyleniyor. Bu sebeple de kendisine sosyal medyanın en nefret edilen kullanıcısı lakabı takılmış.
3
1 yıl önce YouTube'ta videolar çekmeye başlayan öğrencinin bu hamlesi hayatını değiştirdi. Dünyanın en büyük video platformu YouTube, sayesinde yeni bir iş ve yüksek kazanç sağladı.
4
'YouTuber' dediğimiz birçok kişi gibi Sophie de platformun özel içerik üreticilerine verdiği reklam payı ile hatırı sayılır gelirler elde ediyor.
5
İngiliz medyasına göre, 21 yaşındaki bu öğrenci yılda 60 bin sterlin (450 bin TL) gelir elde ediyor.
6
Sophie Michelle yüklediği birkaç video sayesinde her gün servetine servet katıyor. Ve bunu birçok insanı 'rahatsız' edecek sesi sayesinde kazanıyor.
7
Bu da genç kızın 'sosyal medyanın en nefret edilen kullanıcısı' lakabını kazanmasını sağlamış.
8
Fısıltı, kağıt sesi veya camdan çıkan rahatsız edici seslerin iç gıdıklayıcı etki yarattığı durumlar var ki bu durumu yaşayanlar için 'ASMR' yani Otonom Duyusal Meridyen Tepkisi de deniyor.
9
ASMR durumunu yaşayanlar bu bahsettiğimiz rahatsız edici sesleri duymaktan keyif alıyor; bu durum Michelle'in de başına gelmiş. Çünkü kardeşi de ASMR ile yaşıyor.
10
Haliyle kardeşinin içinde bulunduğu durumdan yola çıkmış ve kardeşini mutlu etmek adına öylesine YouTube'a yüklediği videolar izlenme rekorları kırınca genç kız servet kazanmaya başladı.
11
Reklam verenler Michelle'in peşine düşünce genç kız yılda 450 bin TL'yi bulan büyük paralar kazanmaya başladı.
12
Her videoda farklı bir elbise giyen Michelle şimdiden yüz binlerce YouTube abonesine ulaşmış durumda.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli Şarkıcıdan Olay Paylaşım: Aman Tanrım, Yanlış Beden Sütyen Takıyormuşum! Resmen Nefes Kesiyor! Şeyma, Acun'a Nispet Yapmaya Doyamadı Savaşa Katılmak İçin Erkek Kılığına Girdi, Ordunun Cephanesini Montunda Sakladı! Fotoğraftaki Kurdeleli Genç Kız, Şimdilerde Milyonların Tanıdığı Bir Yıldız! Babası Cinsel İstismarla Suçlanmıştı, Kameralardan Kaçma Yöntemi Pes Dedirtti!