Sosyal medyanın sahte yüzünü ifşa etti! TV yıldızının filtresiz fotoğrafı olay oldu - Son Dakika

Sosyal medyanın sahte yüzünü ifşa etti! TV yıldızının filtresiz fotoğrafı olay oldu

09.10.2020 12:04

Instagram'da genel olarak filtresiz fotoğraf paylaşan ünlü kadınlar birçok genç kızın ruh sağlığını bozan fotoğraf ve uygulamaların karanlık taraflarını paylaştı. İngiliz televizyon yıldızı Casey Batchelor, önce filtreli, ardından orijinal fotoğrafını paylaşarak yapılan hilenin boyutunu gözler önüne serdi.

1
Uygulamalar sayesinde yaşınız kaç olursa olsun fotoğraflarda genç ve kusursuz bir kız gibi görünebilirsiniz. Uygulama, fotoğrafta bedeninizi inceltebilir, saçınızı şeklini değiştirebilir, sizi daha uzun yapabilir, kalçalarınız istediğiniz şekilde büyütüp küçültebilir, yaşı ilerlemiş bir kadını genç kızmış gibi gösterebilir.

2
Uygulamalar denetlenmediği için birçok kızın fotoğraflarda gördükleri kadınların güzelliğine aldanıp yeterince güzel olmadıklarını düşünüp ruhsal hastalıklara yakalandıklarını söyleyen İngiliz Muhafazakar Partisi Milletvekili Dri Luke Evans, bu durumun önüne geçmek için uygulama ile değiştirilen fotoğrafların, "filtreli" etiketi ile paylaşılması zorunluluğu getirilmesi gerektiğini söyledi. Psikiyatri uzmanları da genç kızların fotoğraflara bakıp ruh hastalıklarına yakalanmaması için uygulamalara kısıtlama getirilmesi gerektiğini söyledi.

3
Her zaman orijinal fotoğraf paylaşan İngiliz televizyon yıldızı Casey Batchelor, kendisini fotoğraf sayesinde tanıyan insanlarla gerçek hayatta tanıştığında insanların kendilerini kandırdığını düşünmemesi için orijinal fotoğraf paylaştığını söyledi.
4
Aşk adası programına katıldıktan sonra ünlenen ruh sağlığı danışmanı ve vücut güven aktivisti olan 23 yaşındaki Malin Andersoon, Instagram'da paylaşılan filtreli fotoğraflarını orijinal halleri ile kıyasladığı zaman ortaya çıkan sonuçtan dolayı büyük bir şaşkınlık yaşadığını bu nedenle bu tür uygulamaların tamamen yasaklanması gerektiğini söyledi.
5
6
Fleur East ve BIANC gibi Instagram fenomenleri de bu tür uygulamaların yasaklanmasını, çoğu kişinin filtre kullanıp kendilerini pazarladıklarını bu nedenle kendilerine olan özgüvenlerinin tamamen yok olduğunu söyledi.
7
8
9

Son Dakika Sosyal medyanın sahte yüzünü ifşa etti! TV yıldızının filtresiz fotoğrafı olay oldu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement