Sosyal Medyayı Sallayan Soru: Bu Resimde Anne Hangisi - Son Dakika

Sosyal Medyayı Sallayan Soru: Bu Resimde Anne Hangisi

24.10.2018 08:59

Sosyal medyada dolaşan bu test kullanıcıların büyük ilgisini çekti. FBI'ın özel ajanları için yaptığı bu testi, katılımcılardan sadece yüzde 5'i geçebiliyor. İşte yaratıcı düşünme ve mantığınızı kullanma becerilerinizle sonuca ulaşabileceğiniz o sorular...

1
Çocuğun annesi kim?
Çocuğun annesi kim?
Odada oturan iki kadından biri yerdeki çocuğun annesi. Resmi dikkatlice inceleyin ve hangisi çocuğun annesi bulun..
2
İki hap
İki hap
Seri katil kurbanlarını hep aynı yöntemle öldürüyor. Önce onları kaçırıyor, soyuyor ve önlerine iki tane hap koyuyor. Bu haplardan bir tanesinin zehirli bir tanesinin ise zararsız olduğunu söyleyip seçmesini istiyor. Kurbanın seçmediği diğer hapı ise kendisi yutuyor. Kurban her seferinde zehirlenerek ölüyor. Seri katil her defasında zararsız hapı nasıl alıyor?
3
Buzlu içki
Buzlu içki
Sıcak bir günde, bir kadın ve bir erkek restoranda 5 tane buzlu içki siparişi veriyor. İçkilerden 4 tanesini kadın hemen içiyor. Bir tanesini ise adam içiyor. Adam daha sonra içkiden zehirlenerek ölüyor. Doktor içkilerin hepsinin zehirli olduğunu söylüyor. Aynı içkilerden 4 tane içen kadın nasıl ölmedi? (Dikkatlice yeniden okuyun.)
4
Teyp
Teyp
Bir adam yanında silah, çanta ve teyiple ölü bulunuyor. Polis teypteki son kaydı dinlemek için "Play" tuşuna bastığında, "Bu hayattan çok yoruldum artık acımı sonlandırmak istiyorum" diyen bir ses ve hemen peşinden silah sesi duyuyor. Ancak polisler bunun intihar değil bir cinayet olduğunu düşünüyor. Ses kaydına rağmen polisler bunun bir cinayet olduğunu neden düşündü?
5
Yılbaşı gecesi
Yılbaşı gecesi
Bir adam komşusu tarafından hırsızlıkla suçlanıyor. Komşusunun polise anlattığına göre, adam yılbaşı gecesi komşusunun evindeki partiye geldi ve evden bazı değerli eşyalarını çalmıştır.

Ancak hırsızlıkla suçlanan adam komşusunun söylediklerini kabul etmeyerek polise, ailesiyle birlikte yılbaşını başka bir arkadaşlarının evinde geçirdiklerini ve evden çıkmadan ağacı süslemek için bile zor zaman bulduğunu söyler. Polis hırsızlıkla suçlanan adamın ifadesine inanır. Bu kanıya nasıl varmıştır?

6
Resmin solundaki yeşil kıyafetli kadın çocuğun annesi. Çünkü sandalyedeki oturuşu ve ayaklarının duruşu çocuğunu koruma iç güdüsünde olduğunu gösteriyor. Bunun yanında, küçük çocuklar bir aktivite yaparken genellikle annelerine yüzleri dönük halde olurlar. Çocuğun duruşu da annesini işaret ediyor.
7
İki hap da zararsız. Sadece kurbanın önündeki su zehirli.
8
Zehir aslında buzda. Kadın içkileri buzlar erimeden, hemen içtiği için ölmedi.
9
Eğer adam intihar etmişse teypteki kaseti nasıl geri sarabildi. Polisler "Play" tuşuna basınca ses kaydı en başından başlamıştı.
10
Polis arkadaki yılbaşı ağacının süslerinden bazılarının eksik olduğunu ve daha fişe bile takılmadığını görünce hırsızlıkla suçlanan adamın doğru, komşusunun yalan söylediğini anladı.

Son Dakika Sosyal Medyayı Sallayan Soru: Bu Resimde Anne Hangisi - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • hıghlander: Ha aklıma gelmişken...hepsine toptan cevap: beynimi yönlendirme,bırak yolu kendi bulsun!dur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • hıghlander: şimdiii...1 soru basit ama güzel, 2.soru gereksiz,...çünkü kurban her zaman ölür....3.soru aptalca ve eksik(hileli)...4.soruyu muhatapla dalga geçmek için hazırlamışlar gibime geldi...5 soru ise,polis okulunu yeni bitirmiş bir çaylağa uygulamalı eğitim derslerinde sorulur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • UĞUR DEMİR: 2.soru hap değil su zehirli 3.soru kadın 4 ü soğuuk içiyor adam zehir ısınıarak reaksiyona girdikten sonra içiyor 4.soru kaydedilen sesi dinlemek için önce geri sarmları gerekiyor katil ses kaydından sonra geri alıp asedi hazı hale getirmiş 5.soru Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement