Sosyete çetesi yakayı ele verdi - Son Dakika

Sosyete çetesi yakayı ele verdi

10 yıl önce

1
İstanbul'da son model otomobili ve 5 bin Euro değerinde cep telefonu ile müşteri gibi gittiği sosyete barlarında cüzdan ve kredi kartı hırsızlığı yapan iki kişi yakalandı. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen zanlıların cüzdanları çaldıktan sonra içinden kredi kartlarını alıp tekrar yerine koydukları böylece mağdur fark etmeden binlerce liralık harcama yaptıkları öğrenildi.
2
B.A. ile M.D.'nin Boğaziçi Üniversitesi'nden bir doçent doktorun nakit 1300 lirası ile kredi kartından 8 bin lirasını çaldığı da ortaya çıktı.
3
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde sorgulanan zanlıların gerçekleştirdikleri eylemler sırasında güvenlik kameraları tarafından da görüntülendiği belirlendi. Görüntülerde müşteri gibi içeri giren kişilerin büyük bir rahatlık içinde oturup sipariş verdikleri görüldü.
4
Daha sonra zanlılardan B.A.'nın ceketini oturduğu sandalyenin arkasına astığı, bir süre sonrada ona bitişik olarak asılan kurbanın ceketine sanki kendi ceketiymiş gibi el atarak cüzdanı çaldığı tespit edildi. Çaldığı cüzdanı sanki kendi cüzdanıymış gibi inceleyen içinden kredi kartı ve nakit paraları alan zanlıların daha sonra cüzdanı aldıkları cekete geri koydukları öğrenildi.
5
Zanlıların cüzdanı geri koyarak mağdurun kredi kartının çalındığını fark etmeyerek iptal ettirmesini önlemeye çalıştıkları belirtildi. Zanlıların çalıntı kredi kartları ile binlerce liralık harcamaya yaptıkları ve lüks yaşantılarına devam ettiği öğrenildi.
6
7
8
9
10
11
12

Haber Yayın Tarihi: 12.07.2010 03:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Model Kinsey Wolonski NBA efsanesi Kobe Bryant için yarı çıplak sahaya atladı Danimarka'nın Beckham'ları, televizyon yıldızı oluyor! İlişkilerini herkes görecek Dünyanın en çok tanınan kadın mumyası Takabuti'nin ölüm nedeni ortaya çıktı Mucize Doktor'un Başhemşire Selvi'si bakın kiminle evli! Gören şaşıp kalıyor Kadın yolcu 'Sütyeniniz görünüyor' bahanesiyle uçağa alınmadı

Son Dakika Haberleri