Sovyetler Birliği'den Kalma Uzay Aracı Çürümeye Terk Edildi - Son Dakika

Sovyetler Birliği'den Kalma Uzay Aracı Çürümeye Terk Edildi

05.05.2017 08:24

Kazakistan'da Sovyetler Birliği döneminden kalan tüyler ürperten devasa bir hangar içinde 2 adet uzay aracı bulundu. 1993 yılında durdurulan uzaya çalışmaları için yapılan 2 uzay aracı paslanmaya terk edilmiş durumda.

1
Yıllar önce kapatılan 'dakiBaykonurUzay Üssü'nde iki adet uzay mekiği bulundu.İki aracın da Sovyetler Birliği'nin 1993 yılında kapattığı Buran Uzay Programı için geliştirilen parçalar olduğu belirtiliyor.
2
Mekik ile uzaya gönderilmek üzere tasarlanan devasa büyüklükteki Energia Roketi de aynı metruk hangar içinde görüntülendi. Roketin 2.400.000 kilogram ağırlığında olduğu belirtiliyor.

3
Tıpkı NASA'nın uzay mekikleri gibi Buran mekiğinin de dünyaya kontrollü iniş yapmak için 2 kanat ve bir motoru vardı.

4
Yönetmen Alexander Kaunos tarafından görüntülenen Sovyetler Birliği'nin uzay üssü için Kaunos 3 gece orada kaldıklarını söylüyor. Alexander Kaunos “ üç gecenin hepsind ede uyumak imkansızdı. Kuşların en ufak sesi ya da rüzgar beni sürekli uyandırdı. Kendimi bir hayaletle hatta Sovyetler Birliği'nin hayaletiyle aynı evde uyur gibi hissettim” dedi.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika Sovyetler Birliği'den Kalma Uzay Aracı Çürümeye Terk Edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı