Son Dakika Haberleri: Stalin'in Resim Hileleri

Stalin'in Resim Hileleri

9 yıl önce

1
Eski Sovyet lideri Josehp Stalin diktatörlüğü süresince uygun görmediği pek çok fotoğrafta değişiklik yaptırdı. Bazen gözden düşmüş bir kişi yanından silindi bazen de yeterli görünmeyen kalabalıkların sayısı arttırıldı
2
İlk fotoğrafta Stalin'in yanında görülen genç ikinci fotoğrafta yok edilmiş. Bilindiği kadarıyla sadece fotoğrafta değil aynı zamanda idam edilerek gerçek anlamda ortadan kaldırıldı.
3
Bir zamanlar Stalin'in yanında duracak kadar yükselen iki kişi...
4
Gözden düştükten sonra hem fotoğraftan çıkarılmış hem de idam edilmiş
5
Devrim zamanlarında çekilen bu fotoğrafta halkın elinde kızıl bayraklar yer alıyor. Arkada da değerli saatler satan bir kuyumcunun tabelası görünüyor.
6
İkinci fotoğrafta tabela “Haklarınızı Savaşarak Alırsınız” kızıl bayrak da “Kahrolun Monarşi” yazılı pankartlara dönüştürülmüş.
7
Lenin bir konuşma yapıyor...
8
Anlaşılan toplanan kalabalık az görülmüş ki küçük bir fotoğraf hilesiyle sayı arttırılmış.
9
Bir adam Stalin'e yolu gösteriyor.
10
İkinci fotoğrafta adamın yerinde yeller esiyor.
11
Lenin karısıyla birlikte çiftçi aileleri arasında..
12
Devrimin ilk yıllarında idam edilen pek çok toprak sahibinden bir kısmı da ilk fotoğrafta yer aldığı için ikinci fotoğrafta sadece çocuklar kalmış.
13
Bu fotoğrafta Sovyetler'in kahramanlarından Çapaev ordunun önde gelenlerinin arasında görünüyor.
14
Ama orduda yapılan temizlik operasyonu sonunda Çapaev'in etrafındaki kalabalık da azaldı
15
Fotogalerimiz Sabah'ın internet sitesinden alıntılanmıştır...

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Beşiktaş'ın Eski Yengesi, Kalçası Hakkındaki İğrenç Yorumlara Açtı Ağzını Yumdu Gözünü Aracınız Bu Uyarıyı Veriyorsa Acilen Servise! Hangi İkaz Lambası Bakın Ne Anlama Geliyor Telefonunuzun İnternet Hızı Yavaş mı? Derhal Bu Ayarı Değiştirin Yeşilçam'ın Gözde Güzeliydi, Şimdi Pazar Tezgahında Satış Yaparak Geçiniyor Büyük Beden Model Victoria's Secret'a Boykot Başlattı!