Starship Troopers Filmi Geleceği Tahmin Ediyor - Son Dakika

Starship Troopers Filmi Geleceği Tahmin Ediyor

22.08.2013 22:02

16 yıl önce vizyona giren Starship Troopers sıradan bir aksiyon-bilim kurgu filmi gibi gözükse de aslında içinde günümüze dair ipuçları barındırıyordu.

1
16 yıl önce vizyona giren Starship Troopers sıradan bir aksiyon-bilim kurgu filmi gibi gözükse de aslında içinde günümüze dair ipuçları barındırıyordu. Filmde ışık hızında uzay yolculukları gibi günümüzde halen gerçekleşmeyen birçok öğre bulunsa da bugün yanımızdan ayıramadığımız birçok cihaz o günlerden tahmin edildi. İşte 1997 yapımı filmde günümüzün teknolojisinin geçtiği sahneler:
2
Tablet bilgisayarlar
3
Video konferans
4
Androiddeki yüz tanıma özelliği ve iPhone 5S'te olması beklenen parmak izi okuma özelliği düşünüldüğünde yakın zamanda bilgisayarlar ve mobil cihazlarımızı açmak için şifreye ihtiyacımız kalmayacak.
5
Robotların asiste ettiği cerrahi operasyonlar bugün belli bir noktaya kadar kullanılıyor. Yakın zamanda daha da gelişmesi bekleniyor.
6
Filmdeki ordu üssünde günümüzün en çok yatırım yapılan alanlardan biri olan yenilenebilir enerji kullanılıyor.
7
Dokunmatik ekran o günlerde senaristlerin aklına gelmiş.
8
9
10
11
12
13

Son Dakika Starship Troopers Filmi Geleceği Tahmin Ediyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular