Strese Karşı Kuru Fasulye Yiyin! - Son Dakika

Strese Karşı Kuru Fasulye Yiyin!

05.04.2013 11:27

1
Kendinizi hep yorgun mu hissediyorsunuz? Bacaklarınıza, ayağınıza, ellerinize sık sık kramp mı giriyor, yada sürekli gerginlik mi hissediyorsunuz?

Stres seviyeniz yüksek mi? Zihin bulanıklığı mı yaşıyorsunuz?

2
Tüm bu şikâyetlerinizin sebebi magnezyum minareli eksikliğinden olabilir.
3
Peki magnezyum minerali nedir, vücuda neler sağlar, hangi besinlerde bulunur?
4
Magnezyum vücudumuzda görevli olan pek çok enzimin yapısında bulunur. Enzimler vücudumuzda gerçekleşen enerji protein üretimi ve kas kasılması gibi her türlü fonksiyonları düzenleyen kimyasallardır.
5
Magnezyumun en iyi kaynakları; kuru baklagiller, yağlı tohumlar ve tam tahıl taneleridir.
6
Magnezyum eksikliği yaşamamak için, haftada 1 yada 2 öğün kurufasulye, nohut veya mercimek yemeği yememiz veya salatalarınıza haşlanmış olarak kuru baklagiller ilave etmemiz, aynı zamanda bitkisel protein ve lif açısından da beslenmemizi dengeler.
7
Her gün 1 avuç fındık, fıstık, badem ve ceviz karışık veya tek tek yersek, magnezyumla birlikte omega-3 ve çinko açısından da beslenmemizi tamamlamış oluruz.
8
Ekmeği tam tahıl olarak tüketmenin sayısız faydasının yanında magnezyum açısından da faydası vardır.

Son Dakika Strese Karşı Kuru Fasulye Yiyin! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları
Advertisement