Son Dakika Haberleri: Stresle Başa Çıkmanın 12 Yolu

Stresle Başa Çıkmanın 12 Yolu

6 yıl önce

Günlük hayatta yaşanan her şey strese yol açabilir.

1
Hayatta yaşadığımız stresler yaşam kalitemizi olumsuz etkiler. Oysaki hayatımızda strese neden olan her şeyden birkaç öneri ile kurtulmak mümkün.
2
Bazı durumların stres yaratacağı önceden bilinmeli ve bu durum kabul edilmelidir.
3
Spor yapılmalı, beslenmeye dikkat edilmeli, çok fazla kafein ve alkol tüketiminden uzak durulmalıdır.
4
İş stresinden kaçınmak için önemli işler listesi yapmak uygun olabilir. Böylelikle, yapılması gereken acil işler ön sıraya konur ve geri kalan işlerin ise yetiştiği kadarı yapılır.
5
Yapılmaktan hoşlanılmayan aktivitelerde başka alternatifler düşünülmelidir.
6
Ev anahtarını sürekli unutan bir kişi bu durumdan dolayı sürekli stres yaşıyorsa, yedek anahtar yaptırarak, kullandığı her eşyada birer tane bulunmasını sağlayabilir.

7
Trafikte strese girenler yola çıkarken trafiğin olduğu fikrine alışmalıdır. Araç kullanmayıp toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler ya da daha sakin yollardan gitmeyi seçebilirler ve araçta müzik dinleyebilirler.
8
Gün içinde bekleme sürelerinde cüzdan, çanta, evrak düzenlemek, çok uzun süredir görüşemeyip aramaya fırsat bulunamayan kişilerle telefonla görüşmek gibi daha önce ertelenen işler yapılabilir.

9
Eve misafir geldiği zaman en iyi şekilde ağırlamak için stres yapmak yerine, beraber geçirilen zamanın daha sağlıklı ve kaliteli geçmesine özen gösterilmelidir.
10
Karşılıklı ilişkilerde stresten uzak durmak için kişiler birbirlerini dinlemelidir.
11
Stres karşısında mizah kullanılmalı yani sorunlar karşısında gülüp geçilebilmelidir.
12
Kişi kendi kendini deşarj ettiği bir zaman dilimi ayarlayıp, hobi edinebilir.

13
Mükemmeliyetçilik huyundan vazgeçilmelidir.Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:23 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram fenomenine hapis şoku! 1 saatte 4 mağaza soydu Fenerbahçelilerin sevgilisi Aly Eckman, çıplak pozlarıyla Instagram sansürüne meydan okudu Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor