Stresle Başa Çıkmanın 12 Yolu - Son Dakika

Stresle Başa Çıkmanın 12 Yolu

11.04.2014 18:23

Günlük hayatta yaşanan her şey strese yol açabilir.

1
Hayatta yaşadığımız stresler yaşam kalitemizi olumsuz etkiler. Oysaki hayatımızda strese neden olan her şeyden birkaç öneri ile kurtulmak mümkün.
2
Bazı durumların stres yaratacağı önceden bilinmeli ve bu durum kabul edilmelidir.
3
Spor yapılmalı, beslenmeye dikkat edilmeli, çok fazla kafein ve alkol tüketiminden uzak durulmalıdır.
4
İş stresinden kaçınmak için önemli işler listesi yapmak uygun olabilir. Böylelikle, yapılması gereken acil işler ön sıraya konur ve geri kalan işlerin ise yetiştiği kadarı yapılır.
5
Yapılmaktan hoşlanılmayan aktivitelerde başka alternatifler düşünülmelidir.
6
Ev anahtarını sürekli unutan bir kişi bu durumdan dolayı sürekli stres yaşıyorsa, yedek anahtar yaptırarak, kullandığı her eşyada birer tane bulunmasını sağlayabilir.

7
Trafikte strese girenler yola çıkarken trafiğin olduğu fikrine alışmalıdır. Araç kullanmayıp toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler ya da daha sakin yollardan gitmeyi seçebilirler ve araçta müzik dinleyebilirler.
8
Gün içinde bekleme sürelerinde cüzdan, çanta, evrak düzenlemek, çok uzun süredir görüşemeyip aramaya fırsat bulunamayan kişilerle telefonla görüşmek gibi daha önce ertelenen işler yapılabilir.

9
Eve misafir geldiği zaman en iyi şekilde ağırlamak için stres yapmak yerine, beraber geçirilen zamanın daha sağlıklı ve kaliteli geçmesine özen gösterilmelidir.
10
Karşılıklı ilişkilerde stresten uzak durmak için kişiler birbirlerini dinlemelidir.
11
Stres karşısında mizah kullanılmalı yani sorunlar karşısında gülüp geçilebilmelidir.
12
Kişi kendi kendini deşarj ettiği bir zaman dilimi ayarlayıp, hobi edinebilir.

13
Mükemmeliyetçilik huyundan vazgeçilmelidir.

Son Dakika Stresle Başa Çıkmanın 12 Yolu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden Sokaklarda çöpleri karıştırarak yaşayan ünlü model, onu bu hale getirenlere öfke kustu Kim der ki 49 yaşında! Beni Affet'in yıldızı görünüşüyle parmak ısırtıyor