Suda Doğum - Son Dakika

Suda Doğum

10 yıl önce

1
MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde Dr. Hakan Çoker Aile Eğitim Merkezi'nde doğal doğum yoga eğitmeni olarak çalışan Lorens Arslan, iki yıl aradan sonra evinde kurulan doğum havuzunda Kerim ve Alice adlı ikizlerini dünyaya getirdi.
2
Aile Eğitim Merkezi'nde görevli olan Lorens Arslan, ikiz bebekleri olacağını öğrenince suda doğum yapmak istedi. Dr. Hakan Çoker ile durumu görüşen Arslan, hamileliği süresince ters giden bir durum olmayınca suda doğuma kesin karar verdi. Dün sabaha karşı gerçekleşen doğumun ardından aile bugün kameraların karşısına geçti.
3
Lorens Arslan, suda doğumun çok farklı bir deneyim olduğunu belirterek, bütün anne adaylarına bu yöntemi önerdiğini söyledi. Baba Günay Arslan da, “İlk çocuğumuzda yaşamış olduğumuz duyguları yeniden tazelemiş olduk. Herkese doğal doğumu tavsiye ederiz. Suyun rahatlatıcı etkisi her şeyi daha da kolaylaştırdı” dedi.
4
Doğumda gözetmen olarak bulunan Dr. Hakan Çoker, Lorens Arslan'ın ilk doğumunu iki yıl önce yine suda yaptığını söyledi. İkinci hamileliğinde de yine aynı yöntemi isteyen Arslan'ın bebeklerin ikiz olduğunu öğrenince kısa bir tereddüt geçirdiğini kaydeden Dr. Çoker, “Bebekler ikiz olunca iki kere düşündük. Sonunda hamilelik sürecini izlemeye karar verdik. Dokuz ay boyunca ters bir durum ortaya çıkmadı. Bunun üzerine dün sabaha karşı, ikizlerimiz, evde, suda, normal yolla doğdu” diye konuştu.
5
Dr. Çoker, dünyada suda doğum yönteminin çok yaygın olduğunu belirtti. Dr. Çoker, “Avrupa ve ABD'de hemen hemen bütün hastanelerde doğum havuzu mevcut. Ülkemizin yapısına ve doğum geçmişine bakıldığında 'evde doğum yapın' mesajı doğru olmayacaktır. Ancak bizim hayalimiz, hastanelerdeki doğum odalarının kadınların rahat edebilecekleri, evdeki huzuru ve güveni alabilecekleri bir şekle gelmesi” dedi.
6
7

Haber Yayın Tarihi: 27.04.2010 05:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kurşun dizisinin Tomris'i derin göğüs dekoltesiyle takipçilerini şaşı etti! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor Erzurum'da gizemli yol! Boşta bırakılan araçlar kendi kendine yokuş çıkıyor