Suikast İddiasına Paşa'dan Yanıt - Son Dakika

Suikast İddiasına Paşa'dan Yanıt

21.09.2010 16:59

1
Ahmet Özal'ın "Suikastın arkasındakilere ulaşmayı Sabri Yirmibeşoğlu engelledi" şeklindeki sözlerini değerlendiren Yirmibeşoğlu iddialarla ilgili şunları söyledi:
2
Kendisine suikast tertiplediğim söylenen Sayın Özal'ın beni neden MGK Genel Sekreterliği'ne getirdiğini anlayabilmiş değilim.
3
"Özal'ı olsa olsa 2 kişi öldürmek isteyebilir. Biri Cumhurbaşkanı olmak isteyen Kaya Erdem diğeri Sabri Yirmibeşoğlu" dediler. Bunları okuyunca hayretler içinde kaldım.
4
Bunlara eskiden insanlar deli zırvası derlerdi. Ahmet Bey'in böyle bir beyanat verdiğini sanmıyorum. Ortada bir yanlış anlaşılma var.
5
6-7 Eylül olayları ile ilgili sözlerim akademik düzeydeydi. Bu dava bir defa mahkemede yargılandı. Ben o zaman 1955'te garip bir üsteğmendim.
6
Olaylarla ilgili isimler varken Sabri Paşa diye ortaya atmanın saçmalığını anlayamıyorum."Muhteşem bir örgütlenme" demişim. Ben deli miyim bunları söyleyeyim.
7
Bunları MİT'in yaptığı sonradan ortaya çıktı sanırım. Öyle gibi görüşüldü. O zamanlar Özel Harp Dairesi yok.

Korkut ÖZAL: "VEFATI SIRASINDA AĞZINDAN KÖPÜK GELİYORDU"

8
Canlı yayına katılan Turgut Özal'ın kardeşi Korkut Özal da şunları söyledi: Kendisi bunun kimin tarafından organize edildiğini biliyordu. Kendisi bana isim verdi. O ismi DGM'ye bildirdim. Ama o ismi elimde delil olmadığı için söyleyemiyorum.
9
O isim Özal'a yakın bir isim değildi. Kartal Demirağ'ın yaptığı suikastın arkasında kimin olduğunu kendisi tespit etmişti.

Vefatı sırasında da ağzından köpükler gelmiş maalesef. O sırada Çankaya Köşkü'nde de tıbbi müdahale yapacak kimse yoktu.

10
Gazeteci Emin Varol da iddialarla ilgi olarak şöyle konuştu:

Bu suikastla ilgili çok iddialar ortaya atıldı. Ancak bu konuda herhangi bir isim açıklanmadı.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Son Dakika Suikast İddiasına Paşa'dan Yanıt - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement