Süleyman Şah Operasyonu İçin Kim Ne Dedi? - Son Dakika

Süleyman Şah Operasyonu İçin Kim Ne Dedi?

22.02.2015 15:50

1
Süleyman Şah operasyonu sosyal medyada oldukça ses getirdi. Birçok gazeteci, yazar ve siyasetçi tepkileri sosyal medya yoluyla dile getirdi. İşte o tepkilerden bazıları...Can Dündar: Operasyon fotoğrafı, tipik propaganda çalışması. 2.Dünya Savaşı'nda Amerikalılar denemişti. Ama burada ricatı örtüyor.

2

Mete Çubukçu: Türkiye S. Şah türbesine operasyon yaptı. Türbe boşaltıldı. Bölgeye Kobani'den girildi. Muhtemelen YPG ile koordineli gerçekleşti.

3
İsmail Küçükkaya: Şah Fırat" ;önemli operasyon. Tarihi gün. Şehidimiz de var, Allah rahmet eylesin.

4
Amberin Zaman: Süleyman Şah türbesininin tahliyesi bu koşullarda doğru karar. Devletin öncelikli görevi vatandaşlarını korumak, gerektiğinde askerlerini de. "Toprak" diye tempo tutanlar,siz evlatlarınızı Süleyman Şah türbesinde şu an görev yapıyor olmasını ister miydiniz?

5
Emre Uslu: IŞİD bayrağı indirmezseniz Süleyman Şah türbesini yerle bir ederiz demişti. BAYRAĞI İNDİRDİK.

6
Cem Mumcu: Süleyman Şah türbesinin boşaltılması ile ilgili korkarım İstanbul'un fethi düzeyinde kahramanlık açıklamaları bekliyor bizi.

7
Kadri Gürsel: IŞİD'e karşı savunulması maliyetli ve lüzumsuz olduğu tespit edilen türbedeki personel ve manevi varlık tahliye edildi.

8
Aylin Kotil: Süleyman Şah türbesini kaybetmişiz. Madem yeni Osmanlısınız kaybedilen toprağın diyeti nasıl verilir onu da bilirsiniz.

9
Metehan Demir: Bu ülkede er ya da geç bir gün Türkiye'nin tarafında olanlar kazanacak...

10
Adnan Keskin: Türkiye'nin itibarı bu iktidar sayesinde bir kez daha sarsılmıştır!

11
Abdurrahman Dilipak: Chp ve paralel yapi ismail şah olayında bir kez daha suçüstü oldular. Bunlar ne olmasını istiyorlardı bilen var mı.

12
Uğur Dündar: Başarılı ve stratejik derinliği olan bir operasyonla Süleyman Şah Türbesini, Saygı Karakolunu, bir askerimiz ve vatan toprağını kaybettik.

13
Mehveş Evin: Millet toprak derdinde fakat kendi türbesini havaya uçurmuş olmanın hiç mi ehemmiyeti yok?

14
Şamil Tayyar: Şah Fırat operasyonuna ilk tepki CHP, paralel yapı ve 'Alçakça operasyon' diyen Esad rejiminden geldi. Şer cephesi ortak ağıt yakıyor.

15
Barbaros Şansal: Kulaksızdan baba mezarını lüks olsun diye Karacaahmet'e taşıyan zihniyet elbette Süleyman Şah'ı yakıp yıkacaktır.

16
Zeynep Gürcanlı: Madem taşıyacaktınız türbeyi, niye oradaki Mehmetçiğe sekiz ay eziyet çektirdiniz? Bir de "taşıdım oldu" deyince toprak taşınıyor mu?

17
Mustafa Akyol: Olaylara 'Kardak Kayalıkları' dönemindeki gibi bakanlar var galiba. Toprak kutsal değildir insan hayatı kutsaldır.

18
Hakan Şükür: IŞİD ve PKK ne isterse veren bir iktidar anlayışı var. Nasıl bir kıskaça tutuldunuz ki toprak bırakmaya kadar geldi iş.

19
Ateş İlyas Başsoy: TC kurulduğundan beri ilk kez toprak kaybetti. Kaybedenlerdensiniz.

20
Şükrü Küçükşahin: Başarılı bir geri çekilme operasyonu yapıldı: ama bu noktaya nasıl gelindi, hala en küçük özeleştiri yapılmadı. Daha ne göreceğiz bakalım?

21
Markar Esayan: Türbenin Suriye'de üçüncü yer değiştirmesi. Önemli olan askerlerimizn ve manevi emanetlerin güvenceye alınmış olması.

22
Selami İnce: Türbe kaptırmayla birlikte bu arada 'Türkiye'nin verecek tek bir çakıl taşı yoktur.' palavrasıda tarihe karışmıştır.

23
Bülent Aras: Bayrak dikilmesi wag the dog'mış, toprak kaybetmişiz. Bence asıl olan insanların sağ salim gelmesi, bunu ıskalayanlar eğlence derdinde.

24
Melis Alphan: Yer değiştirmiş türbe. Ahahahaha

25
Uğur Gürses: ABD bombalayacak da bunun için oradan çıkın demiş olabilir mi?

26
Faruk Bildirici: Madem türbeyi bombalayıp geri çekildiniz, sınırın Türkiye tarafında yeni türbe yapsaydınız. Suriye'de türbe yapmaya kalkmak komik.

27
Metin Uca: 24 saatte Şam'a girecekken eldeki Türbeden olmak (Yeni Türkiye atasözü)

28
Burhan Kuzu: Süleyman Şah Türbesine dokunan eli kırarız mesajı verildi.Bu operasyon alkışlanmalı. Muhalefet yine kıskançlık gösterdi. Bu milli bir konu.

29
Mehmet Altan: Çatışma olmadan asker, Osmanlı'yı yeniden canlandıracağım derken Osmanlı'nın çöküşünü yaşatıp toprak kaybeden Yeni Türkiye'ye günaydın.

30
Abdullah Akadiroğlu: Bunlar toplumsal testler.. yolsuzluk.. tepki yok.. hırsızlık.. tepki yok.. dine hakaret.. tepki yok.. vatan toprağını bırakma.. tepki yok..

31
Ali H. Aslan: Süleyman Şah'dan bu kadar kolay vazgeçildiğine göre, kupon arazi değil galiba.

32
Ahu Ozyurt: Aylardır vatan toprağını gözleri gibi koruyanlara ve onları o ateşin içinden alıp gelenlere yürekten teşekkür zamanıdır şimdi. #suleymansah

33
Mücella Yapıcı: Türbe için moving yapmışlar.

34
Enver Aysever: Ecdatlarının mirasını aslanlar gibi korudular. Hemen tüydüler...

35
İdris Güllüce: Türkiye'nin gücünü ve büyüklüğünü bir kez daha tüm dünyaya ispat etmiştir. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

36
Abdülhamit Gül: Süleyman Şahın torunları dedesini yalnız bırakmamış, emanete sahip çıkmışlardır. Rehine operasyonundan sonra ikinci başarılı operasyondur

37
Ergun Babahan: Süleyman Şah, AKP mat.

38
Ertuğrul Günay: Osmanlı'ların atası Süleyman Şah'ın türbesinin terkedilmesi hakkında çok şey yazıp söyleyeceğiz; özü şudur: Dün, ecdadın kemikleri sızladı!

39
Erhan Başyurt: Telafisi mümkün olmayan bir "oldu-bitti"... Tezkere toprak değişimi içermiyordu... Bari yeni türbe alanı sınırımızda ve biraz geniş tutulsa!

40
Meral Akşener: Süleyman Şah Türbesinin koruyamadıkları için yerini değiştiren muhteremler, bari Bursa'ya getirseydinizde tekrar ricat etmekten kurtulsaydınız.

41
Mehmet Baransu: Alıştıra alıştıra. Toprak kaybına Süleyman Şahla başladılar. Güneydoğuyla devam niyetindeler.

42
İlhan Cihaner: Ricat ve fiyaskoyu "operasyon" diye pazarlıyor iktidar. Nasıl güzel "kaçtık" diye övünüyorlar!

43
Önder Aytaç: Rahmetli Ecevit & Erbakan'ın Kıbrıs çıkarması ve kahramanlıkları sizin çakma showlardan 1000 kat daha onurlu ve gerçekti.

44
Zekeriya Öz: Tarih yazmış bir devlet eşkiya karşısında savaşıp onurunu kurtaracağına, toprağı terk edip kaçıyor. 494 yıllık vatan toprağını terk utancı.

45
Mustafa Destici: Üç sene önce "Suriye bizim içişlerimizdir" diyen iktidar,Ülkemiz dışındaki tek vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesini koruyamamıştır.

46
Atilla Taş: Gemileri karada yüzdüren bir nesilden, türbeleri karadan yürüten bir nesile!

47
Koray Çalışkan: 3 güne Şam'da namaz kılacaktın, 3 saatte türbe kaçırdın. Tebrikler.

48
Muharrem İnce: Esad gidecek dediler, Esad'ın gitmesi için muhalifi kim varsa desteklediler, lojistik destek verdiler, Esad gitmedi, vatan toprağı gitti.

49

Cüneyt Özdemir: Özal'ın dediği gibi 'alışırlar alışırlar, buna da alışırlar!'

50
Ahmet Şık: Kendi toprağındaki türbeyi bombalayarak yıkmışsın. Ama fotoğraflara bakarsan sanki dünyayı kurtarıyorlar.

YORUMLAR
500

Son Dakika Süleyman Şah Operasyonu İçin Kim Ne Dedi? - Son Dakika


Advertisement