Süleyman Şah Şehidinin Baba Evine Ateş Düştü - Son Dakika

Süleyman Şah Şehidinin Baba Evine Ateş Düştü

22.02.2015 15:01

1
Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun nakli için dün gece gerçekleştirilen 'Şah Fırat' operasyonunda kaza sonucu şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Avcı'nın, Trabzon'un Maçka İlçesi'ne bağlı Gürgenağaç Mahallesi'ndeki baba evine ateş düştü.

2
Fatma ve Mustafa Avcı çiftinin 1'i kız 4 çocuğundan üçüncüsü olan Astsubay Halit Avcı'nın şehit düştüğü haberi ailesini yasa boğdu. 17 yıllık asker olan ve Genelkurmay Foto Film Merkezi'nde görev yapan Astsubay Halit Avcı'nın eşi Şöhret de hamile ve 15 gün sonra bir erkek bebek dünyaya getirecek.

3
Şehit babası Mustafa Avcı, gece olayı duyduklarını ancak bilgi alamadıklarını anlattı. Oğlunun Ankara'da oturduğunu, sınır ötesinde şehit düştüğünü belirten Mustafa Avcı, "Olayı duyunca gece yatmadık. Sabah komutanlar geldi, acı haberi verdi" dedi.

4
Oğlunun düşen tank kapağının başına çarpması sonucu şehit olduğunun söylendiğini belirten Mustafa Avcı, şunları söyledi:

5
"Komutanlar tank kapağının düşüp başına çarptığını söylüyor. Cumhurbaşkanı da aradı, Başbakan da. Başbakan da tankın bir parçasının vurduğunu söyledi. Detaylı bilgi gelmedi. Kalp masajı da yapmışlar ama kurtaramamışlar. 16 yıllık askerdi oğlum. 3 ay önce buradaydı. Her pazar günü beni aramazsa, mutlaka anasını arardı. Bu pazar arayamadı, acı haberi geldi. Mart ayında ilk çocuğu dünyaya gelecekti" dedi.

6
Astsubay Halit Avcı'nın annesi Fatma Avcı da oğlunun şehit düştüğü haberiyle yıkıldı. Gelininin hamile olduğunu, iki hafta sonra doğacak erkek torunlarını beklediğini anlatan Fatma Avcı, "Oğulum fotoğrafçıydı. Sınır ötesinde şehit düştü. Doğacak oğlunu göremeyecek" diye gözyaşı döktü.

7

Son Dakika Süleyman Şah Şehidinin Baba Evine Ateş Düştü - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement