Sultanahmet Meydanı Değişiyor - Son Dakika

Sultanahmet Meydanı Değişiyor

23.11.2012 11:34

1
İstanbul İl Özel İdaresi'nin Sultanahmet'teki eski hizmet binasının bulunduğu alan, 1 milyon 641 bin lira bedelle yeşil alan ve park olacak.

2
İstanbul İl Özel İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, idarenin, Sultanahmet'teki eski hizmet binasının bulunduğu alan, yeşil alan ve park olarak düzenlenecek.

3
Yerebatan Sarnıcı, Million Taşı, Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet'e yeni bir görünüm kazandıracak düzenleme, 1500 yıllık Yerebatan Sarnıcı'nın korunması amacıyla gerçekleştirilecek.

4
Alan üzerinde açık ve kapalı oturma grupları, kafeterya, su perdesi ve çiçek tarhlarının bulunduğu yeşil alanlar yer alacak.
5
Çalışmalar, 1 milyon 641 bin liraya mal olacak ve 2013 yılında tamamlanacak. Kapalı alan olarak planlanan yerde yapılacak kafeterya, hafif çelik malzeme üzerine ahşap giydirme yapılarak inşa edilecek.

6
7
8
9
10
11

Son Dakika Sultanahmet Meydanı Değişiyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı