Suriye'de 'Ev Yapımı' Ameliyat - Son Dakika

Suriye'de 'Ev Yapımı' Ameliyat

29.03.2012 11:14

1
Suriye'nin Humus kentinde devlet hastanelerinin askerler tarafından işgal edilmesi üzerine bazı evler hastane haline getirildi.
2
Yerleri muşamba kaplı, perdeleri sımsıkı kapalı "hastane"de ameliyat masası da yok. Zor koşullar altında yapılabilen ameliyatlar sırasında hastanın kollarını sabit tutmak için tahtalar kullanılıyor. Tahtalarda kan izleri görülüyor.
3
Ameliyatlar sırasında gereken ışık da lambalarla sağlanmaya çalışılıyor.
4
Kentte yaşayan 60 bin insana son derece dar imkanlar içinde hizmet veren bu hastanelerin personeli de gönüllülerden oluşuyor.
5
İmkanların son derece kısıtlı olduğu 'ev hastane'nin bir bölümü ise laboratuvar testleri için ayrılmış.
6
Tuvaletteki leğende banyo ettirilen röntgen filmleri...
7
Kısıtlı imkanlar nedeniyle bir çok yaralıyı kaybettiklerini söyleyen hastanenin gönüllü doktorlarından Kasım, "Rejim hiçbir yaralının tedavi edilmesini istemiyor. Yerimizi öğrenirlerse, vurma ihtimalleri çok yüksek" diyor.
8

Son Dakika Suriye'de 'Ev Yapımı' Ameliyat - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Skandal görüntülerden sonra güzel futbolcu takımından kovuldu Dua Lipa ile müstehcen pozlar veren Miley Cyrus'tan bomba yorum: Maalesef onunla cinsel ilişkiye girmedik Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı