Son Dakika Haberleri: Suriye'de 'Ev Yapımı' Ameliyat

Suriye'de 'Ev Yapımı' Ameliyat

8 yıl önce

1
Suriye'nin Humus kentinde devlet hastanelerinin askerler tarafından işgal edilmesi üzerine bazı evler hastane haline getirildi.
2
Yerleri muşamba kaplı, perdeleri sımsıkı kapalı "hastane"de ameliyat masası da yok. Zor koşullar altında yapılabilen ameliyatlar sırasında hastanın kollarını sabit tutmak için tahtalar kullanılıyor. Tahtalarda kan izleri görülüyor.
3
Ameliyatlar sırasında gereken ışık da lambalarla sağlanmaya çalışılıyor.
4
Kentte yaşayan 60 bin insana son derece dar imkanlar içinde hizmet veren bu hastanelerin personeli de gönüllülerden oluşuyor.
5
İmkanların son derece kısıtlı olduğu 'ev hastane'nin bir bölümü ise laboratuvar testleri için ayrılmış.
6
Tuvaletteki leğende banyo ettirilen röntgen filmleri...
7
Kısıtlı imkanlar nedeniyle bir çok yaralıyı kaybettiklerini söyleyen hastanenin gönüllü doktorlarından Kasım, "Rejim hiçbir yaralının tedavi edilmesini istemiyor. Yerimizi öğrenirlerse, vurma ihtimalleri çok yüksek" diyor.
8Haber Yayın Tarihi: 29.03.2012 11:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Burcu Özberk'in kalça pozuna tepki yağdı: Ben seni ahlaklı bilirdim! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağmuruna tutuldu Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu